Themes - Astra - en to nl translation catalogue (2365 entries)

note: Description of the theme
en: The Astra WordPress theme is lightning-fast and highly customizable. It has over 1 million downloads and the only theme in the world with 6,000+ five-star reviews! It’s ideal for professional web designers, solopreneurs, small businesses, eCommerce, membership sites and any type of website. It offers special features and templates so it works perfectly with all page builders like Spectra, Elementor, Beaver Builder, etc. Fast performance, clean code, mobile-first design and schema markup are all built-in, making the theme exceptionally SEO-friendly. It’s fully compatible with WooCommerce, SureCart and other eCommerce plugins and comes with lots of store-friendly features and templates. Astra also provides expert support for free users. A dedicated team of fully trained WordPress experts are on hand to help with every aspect of the theme. Try the live demo of Astra: https://zipwp.org/themes/astra/
nl: Het Astra WordPress thema is razendsnel en super aanpasbaar. Het heeft meer dan 1 miljoen downloads en is het enige thema ter wereld met 6.000+ vijf-sterren beoordelingen! Het is ideaal voor professionele webdesigners, solopreneurs, kleine bedrijven, e-commerce, lidmaatschap sites en elk type site. Het biedt speciale functies en templates zodat het perfect werkt met alle pagina bouwers zoals Spectra, Elementor, Beaver Builder, enzovoort. Snelle prestaties, schone code, mobile-first ontwerp en schema mark-up zijn allemaal ingebouwd, waardoor het thema uitzonderlijk SEO vriendelijk is. Het is volledig compatibel met WooCommerce, SureCart en andere e-commerce plugins en wordt geleverd met veel winkelvriendelijke functies en templates. Astra biedt ook deskundige ondersteuning voor gratis gebruikers. Een toegewijd team van volledig getrainde WordPress experts staat klaar om te helpen met elk aspect van het thema. Probeer de live demo van Astra: https://zipwp.org/themes/astra/

en: Toggle Menu
nl: Toggle menu

en: Main menu toggle
nl: Hoofdmenu toggle

en: Edit .htaccess file
nl: Bewerk .htaccess bestand

en: Astra Theme
nl: Astra thema

en: Advanced Customization Options
nl: Geavanceerde aanpassingsopties

en:  Advanced Gallery Layouts
nl:  Geavanceerde lay-outs voor galerijen

en: Color switcher to add dark mode
nl: Kleurenschakelaar om donkere modus toe te voegen

en: By clicking <b>"Start Building Now,"</b> you agree to install and activate the <b>Starter Templates</b> plugin.
nl: Door te klikken op <b>"Nu beginnen met bouwen,"</b> ga je akkoord met het installeren en activeren van de <b>Starter Templates</b> plugin.

en: Better Header = Better UX = More clicks
nl: Betere header = betere UX = meer klikken

en: Basic WordPress site: 256MB
nl: Basis WordPress site: 256 MB

en: Astra Theme Memory Usage
nl: Astra thema geheugengebruik

en: Advanced buttons, icons, search & more
nl: Geavanceerde knoppen, iconen, zoeken & meer

en:  Upsells, Related & Recently Viewed Products
nl:  Upsells, gerelateerde & recent bekeken producten

en: Your site is nearing its PHP memory limit, which may affect stability.
nl: Je site nadert de limiet van het PHP geheugen, wat de stabiliteit kan beïnvloeden.

en: Your site is using %1$s of %2$s available PHP memory (%3$s%%). Only %4$s remaining.
nl: Je site gebruikt %1$s van %2$s beschikbaar PHP geheugen (%3$s%%). Alleen %4$s blijft over.

en: No complicated setup, no waiting - just a smooth, hassle-free way to bring your website to life. Follow a few quick steps, and you’ll be up and running in no time!
nl: Geen ingewikkelde setup, geen wachttijden - Gewoon een soepele, probleemloze manier om je site tot leven te brengen. Volg een paar snelle stappen en je kunt zo aan de slag!

en: If you have access to php.ini, change this line:
nl: Als je toegang hebt tot php.ini, verander dan deze regel:

en: 🔔 PHP Memory Limit Notice
nl: 🔔 PHP geheugen limiet bericht

en: Your Website, Ready in Minutes - Let’s Start!
nl: Je site, klaar in een paar minuten - Laten we beginnen!

en: Your site is using %1$s of %2$s available PHP memory (%3$s%%). You have %4$s remaining.
nl: Je site gebruikt %1$s van %2$s beschikbaar PHP-geheugen (%3$s%%). Je hebt nog %4$s over.

en: Your memory usage is within acceptable limits. The Astra theme and your plugins have sufficient memory to operate properly.
nl: Je geheugengebruik is binnen acceptabele grenzen. Het Astra thema en je plugins hebben voldoende geheugen om naar behoren te werken.

en: WooCommerce or complex site: 1GB or higher
nl: WooCommerce of complexe site: 1GB of hoger

en: While your site is currently functioning, this high memory usage puts you at risk of crashes and errors, especially when using memory-intensive features like the customizer, page builders, or plugins.
nl: Terwijl je site nu functioneert, loop je door dit hoge geheugengebruik het risico op crashes en fouten, vooral wanneer je geheugenintensieve functies gebruikt zoals de customizer, pagina bouwers of plugins.

en: We recommend increasing it to at least %s for best performance.
nl: We raden aan om dit te verhogen naar minstens %s voor de beste prestaties.

en: The easiest solution is to ask your hosting provider to increase your PHP memory limit to at least %s.
nl: De eenvoudigste oplossing is om je hostingprovider te vragen om je PHP geheugenlimiet te verhogen naar ten minste %s.

en: Thank you for choosing Astra!
nl: Bedankt dat je voor Astra hebt gekozen!

en: Stylish Pagination Options
nl: Stijlvolle paginatie opties

en: Sticky Totals & Saved Form Data
nl: Sticky totalen & opgeslagen formuliergegevens

en: Sticky Cart Totals for Better UX
nl: Sticky winkelwagen totalen voor betere UX

en: Smarter Checkout. More Conversions
nl: Slimmer afrekenen. Meer conversies

en: Site with multiple plugins: 512MB
nl: Site met meerdere plugins: 512MB

en: Recommended memory limits:
nl: Aanbevolen geheugenlimieten:

en: Quantity Plus and Minus Buttons
nl: Kwantiteit plus en min knoppen

en: Optimize Your Cart for Sales
nl: Je winkelwagen optimaliseren voor verkoop

en: No action required. Your memory usage is within acceptable limits.
nl: Geen actie vereist. Je geheugengebruik is binnen acceptabele grenzen.

en: Multiple Widgets, Buttons, Dividers
nl: Meerdere widgets, knoppen, verdelers

en: Multiple Shop Card Designs
nl: Meerdere winkelkaart ontwerpen

en: Modern, Clean Cart Layout
nl: Moderne, schone lay-out voor de winkelwagen

en: Memory usage is within acceptable limits
nl: Geheugengebruik is binnen acceptabele grenzen

en: Mega-menus for better navigation
nl: Megamenu's voor betere navigatie

en: Learn how to increase your PHP memory
nl: Leer hoe je je PHP geheugen kunt vergroten

en: How to increase PHP memory limit:
nl: Hoe de geheugenlimiet van PHP te verhogen:

en: High memory usage detected
nl: Hoog geheugengebruik gedetecteerd

en: Get Sleek Storefront. Better UX
nl: Ontvang een gestroomlijnd winkelfront. Betere UX

en: Get Full Control Over Product Pages
nl: Volledige controle over productpagina's

en: Get advanced product catalog controls
nl: Geavanceerde bediening voor productcatalogus

en: Full Control Over Notes, Coupons & Layouts
nl: Volledige controle over waardebonnen, waardebonnen & lay-outs

en: For detailed instructions, visit our <a href="%s" target="_blank" rel="noopener">documentation on increasing PHP memory limit</a>.
nl: Ga voor gedetailleerde instructies naar onze <a href="%s" target="_blank" rel="noopener">documentatie over het verhogen van de geheugenlimiet van PHP</a>.

en: Flexible Toolbar & Filter Layouts
nl: Flexibele toolbar & filter lay-outs

en: Edit wp-config.php file
nl: Bewerk wp-config.php bestand

en: Edit php.ini file
nl: Bewerk PHP.ini bestand

en: Different menus for logged-in users
nl: Verschillende menu's voor ingelogde gebruikers

en: Customizable Shop Structure Options
nl: Aanpasbare winkelstructuur opties

en: Custom Coupon Text & Step Navigation
nl: Waardebon tekst & stap navigatie

en: Continue monitoring your memory usage, especially when installing new plugins or themes.
nl: Blijf je geheugengebruik in de gaten houden, vooral wanneer je nieuwe plugins of thema's installeert.

en: Contact your hosting provider
nl: Neem contact op met je hostingprovider

en: <strong>About PHP Memory:</strong> PHP memory limit determines how much memory your website can use. Themes, plugins, and WordPress core all consume memory. When the limit is reached, your site may display errors or stop working.
nl: <strong>Over PHP geheugen:</strong> PHP geheugen limiet bepaalt hoeveel geheugen je site kan gebruiken. Thema's, plugins en WordPress core verbruiken allemaal geheugen. Als de limiet is bereikt, kan je site fouten tonen of stoppen met werken.

en: Add this line to your wp-config.php file (before the "/* That's all, stop editing!" line):
nl: Voeg deze regel toe aan je wp-config.php bestand (vóór de regel "/* Dat is alles, stop met bewerken!"):

en: Add this line to your .htaccess file:
nl: Voeg deze regel toe aan je .htaccess bestand:

en:  Smooth Zoom & Sticky Image Effects
nl:  vloeiende zoom & sticky afbeelding effecten

en: 2-Step & Distraction-Free Layouts
nl: 2-stappen & afleidingsvrije lay-outs

en: Advanced Input Field Styles & Border Radius
nl: Geavanceerde invoerveld stijlen & randradius

en: Get Advanced Footer Controls
nl: Geavanceerde footer besturingselementen

en: Love it
nl: Hou ervan

en: Changes to 'Hide Title' will automatically sync with Astra’s 'Disable Title' option.
nl: Wijzigingen aan 'Hide Title' worden automatisch gesynchroniseerd met Astra’s 'Disable Title' optie.

en: Hate it
nl: Haat het

en: How would you rate Astra? Love it, hate it, or somewhere in between? Your honest answer helps us understand how were doing.
nl: Hoe zou je Astra beoordelen? Vind je het geweldig, haat je het, of ergens ertussenin? Je eerlijke antwoord helpt ons te begrijpen hoe we het doen.

en: Quick Question
nl: Snelle vraag

en: Thanks for using Astra! Got feedback or suggestions to make it even better? We’d love to hear from you.
nl: Bedankt voor het gebruiken van Astra! Heb je feedback of suggesties om het nog beter te maken? We horen graag van je.

en: Start Building Now
nl: Begin nu met bouwen

en: Preview Changes
nl: Voorbeeld wijzigingen

en: Create professional designed pixel perfect websites in minutes. Get access to 300+ pre-made full website templates for your favorite page builder.
nl: Maak professioneel ontworpen pixel perfecte sites in enkele minuten. Krijg toegang tot 300+ kant-en-klare volledige site templates voor je favoriete pagina bouwer.

en: Container style will apply only when layout is set to either Normal or Narrow.
nl: Container stijl wordt alleen toegepast als de lay-out is ingesteld op normaal of smal.

en: Sticky Header Rows
nl: Sticky header rijen

en: Note: A subtle shadow is added in this preview so white logos remain visible.
nl: Opmerking: in dit voorbeeld is een subtiele schaduw toegevoegd zodat witte logo's zichtbaar blijven.

en: Modern Cart: A smarter way to sell
nl: Moderne winkelwagen: een slimmere manier van verkopen

en: Say goodbye to slow checkouts – boost sales with a smooth, hassle-free experience.
nl: Zeg vaarwel tegen trage afrekeningen - Stimuleer de verkoop met een soepele, probleemloze ervaring.

en: You are not allowed to access this resource.
nl: Je hebt geen toestemming om deze gegevensbron te gebruiken.

en: Help us improve %1$s and our other products!<br><br>With your permission, we'd like to collect <strong>non-sensitive information</strong> from your website — like your PHP version and which features you use — so we can fix bugs faster, make smarter decisions, and build features that actually matter to you. <em>No personal info. Ever.</em>
nl: Help ons %1$s en onze andere producten te verbeteren! <br><br>Met je toestemming willen we <strong>niet-gevoelige informatie</strong> van je site verzamelen - Zoals je PHP versie en welke functies je gebruikt - Zodat we sneller bugs kunnen repareren, slimmere beslissingen kunnen nemen en functies kunnen bouwen die echt belangrijk voor je zijn. <em>Geen persoonlijke informatie. Nooit.</em>

en: This request is only allowed in the Customizer screen.
nl: Dit aanvraag is alleen toegestaan in het scherm customizer.

en: Sell products, services, subscriptions & more.
nl: Verkoop producten, diensten, abonnementen & meer.

en: Extend Elementor with premium widgets.
nl: Elementor uitbreiden met Premium widgets.

en: Pages
nl: Pagina's

en: Post Types
nl: Berichttypen

en: 404 Page?
nl: 404 pagina?

en: Archive Pages
nl: Archiefpagina's

en: Archive pagination
nl: Archief paginering

en: Disable on
nl: Uitschakelen op

en: Enable on
nl: Inschakelen op

en: Search button
nl: Zoekknop

en: Search Page
nl: Zoekpagina

en: WooCommerce Product Pages
nl: WooCommerce product pagina's

en: Latest Posts Page
nl: Nieuwste berichten pagina

en: Primary Site Navigation
nl: Primaire site navigatie

en: This page uses the Transparent Header. Click below to customize.
nl: Deze pagina gebruikt de transparante header. Klik hieronder om hem aan te passen.

en: Archive excerpt
nl: Archief samenvatting

en: Archive?
nl: Archief?

en: Blog / Posts Page?
nl: Blog/berichten pagina?

en: Blog page?
nl: Blog pagina?

en: Custom image size
nl: Grootte afbeelding aanpassen

en: Extended Meta Options
nl: Uitgebreide meta opties

en: Extended spacing
nl: Uitgebreide spatiëring

en: Extended typography
nl: Uitgebreide typografie

en: Logo is set in the Transparent Header Section. Click below to customize it.
nl: Het logo staat in de transparante header sectie. Klik hieronder om het aan te passen.

note: translators: %d: menu index number
en: Menu %d Site Navigation
nl: Menu %d Navigatie op de site

en: Search?
nl: Zoeken?

en: Single Page?
nl: Enkelvoudige pagina?

en: Single Post?
nl: Enkelvoudig bericht?

en: Singular?
nl: Enkelvoud?

en: Secondary Site Navigation
nl: Secundaire site navigatie

en: Home Page?
nl: Homepage?

en: Other
nl: Andere

en: Posts
nl: Berichten

en: Submit & Deactivate
nl: Verzenden & deactiveren

note: translators: %s Product title
en: Allow %s products to track non-sensitive usage tracking data.
nl: Sta %s producten toe niet-gevoelige gebruiksgegevens bij te houden.

en: Could you please specify which plugin?
nl: Kun je aangeven welke plugin?

en: How can we assist you?
nl: Hoe kunnen we je helpen?

en: I found a better alternative plugin.
nl: Ik heb een betere alternatieve plugin gevonden.

en: If you have a moment, please share why you are deactivating the plugin.
nl: Als je een moment hebt, deel dan waarom je de plugin deactiveert.

en: It's missing a specific feature.
nl: Het mist een specifieke functie.

note: translators: %1$s: link html start, %2$s: link html end
en: Need help from our experts? %1$sClick here to contact us.%2$s
nl: Hulp nodig van onze experts? %1$sKlik hier om contact met ons op te nemen.%2$s

en: Oops! Something went wrong. Please refresh the page and try again.
nl: Er is iets fout gegaan. Vernieuw deze pagina en probeer het opnieuw.

en: Please tell us more about the feature.
nl: Vertel ons meer over de functie.

en: Please tell us more about what went wrong?
nl: Vertel ons meer over wat er misging?

en: Please tell us more details.
nl: Vertel ons meer details.

en: Quick Feedback
nl: Snelle feedback

en: Skip & Deactivate
nl: Overslaan & deactiveren

en: The plugin isn't working properly.
nl: De plugin werkt niet goed.

en: This is a temporary deactivation for testing.
nl: Dit is een tijdelijke deactivering voor testen.

en: Color Switcher
nl: Kleurwisselaar

en: Could you please specify which theme?
nl: Zou je kunnen aangeven welk thema?

en: I found a better alternative theme.
nl: Ik heb een beter alternatief thema gevonden.

en: The theme isn't working properly.
nl: Het thema werkt niet goed.

en: Read: %s
nl: Lees: %s

en: Untitled Post
nl: Bericht zonder titel

en: Invalid notice ID.
nl: Ongeldig bericht ID.

en: Visible Search Result
nl: Zichtbaar zoekresultaat

en: Plugin slug is missing.
nl: Plugin slug ontbreekt.

en: Plugin installation function not found.
nl: Plugin installatie functie niet gevonden.

en: Subtle Background
nl: Subtiele achtergrond

en: Move Body
nl: Verplaats body

en: Enable to shift the body content when the off-canvas menu opens.
nl: Inschakelen om de inhoud van de body te verschuiven wanneer het off-canvas menu opent.

en: Primary Background
nl: Primaire achtergrond

en: Secondary Background
nl: Secundaire achtergrond

en: Alternate Background
nl: Alternatieve achtergrond

en: Other Supporting
nl: Overige ondersteuning

en: Note: This is not applicable on Transparent and Sticky Headers!
nl: Let op: dit is niet van toepassing op transparante en sticky headers!

en: Alternate Brand
nl: Alternatief merk

en: Button 2
nl: Knop 2

en: Button 1
nl: Knop 1

en: Language Switcher
nl: Taalwisselaar

en: Divider 3
nl: Scheidingsteken 3

en: Divider 2
nl: Scheidingsteken 2

en: Divider 1
nl: Scheidingsteken 1

en: Copyright [copyright] [current_year] [site_title] | Powered by [theme_author]
nl: Copyright [copyright] [current_year] [site_title] | Aangedreven door [theme_author]

en: Sorry, you are not allowed to do that.
nl: Je hebt geen toestemming om dat te doen.

en: Thanks a lot for your feedback! 😍
nl: Hartelijk dank voor je feedback! 😍

en: Thank you for your feedback
nl: Bedankt voor je feedback

en: We value your input. How can we improve your experience?
nl: We waarderen je input. Hoe kunnen we je ervaring verbeteren?

en: Nonce verification failed.
nl: Nonce verificatie mislukt.

en: Rate the Theme
nl: Waardeer het thema

en: Review Count
nl: Aantal beoordelingen

en: Count + Text
nl: Aantal + tekst

en:  review
nl:  beoordeling

en:  reviews
nl:  beoordelingen

en: Configuring
nl: Configureren

en: Connect your WordPress plugins, WooCommerce sites, apps, and websites for powerful automations.
nl: Verbind je WordPress plugins, WooCommerce sites, apps, en sites voor krachtige automatiseringen.

en: Secondary
nl: Secundair

en: Quote
nl: Citeren

en: List Item 3
nl: Lijst item 3

en: Here's how the body text will look like on your website. You can customize the typography to match your brand personality. Whether you aim for a modern and sleek appearance or a more traditional and elegant feel, the right typography sets the tone for your content.
nl: Zo ziet de body tekst eruit op je site. Je kunt de typografie aanpassen aan je merkpersoonlijkheid. Of je nu streeft naar een moderne en strakke weergave of een meer traditionele en elegante uitstraling, de juiste typografie zet de toon voor je inhoud.

en: Explore different font families, sizes, weights, and styles to find the perfect combination that encapsulates the essence of your brand. With each adjustment, see how your message transforms, becoming a powerful reflection of your identity and vision.
nl: Verken verschillende lettertypefamilies, groottes, gewichten en stijlen om de perfecte combinatie te vinden die de essentie van je merk samenvat. Met elke aanpassing zie je hoe je bericht transformeert en een krachtige weerspiegeling wordt van je identiteit en visie.

en: Alt Brand
nl: Alt merk

en: List Item 1
nl: Lijst item 1

en: List Item 2
nl: Lijst item 2

en: Style Guide
nl: Stijlgids

en: Subtle BG
nl: Subtiele backgrond

en: The future will belongs to those who believe in the beauty of their dreams.
nl: De toekomst is aan hen die geloven in de schoonheid van hun dromen.

en: Unordered List
nl: Ongeordende lijst

en: Brand
nl: Merk

en: Power-up block editor with advanced blocks for faster and effortlessly website creation.
nl: Power-up blok-editor met geavanceerde blokken om sneller en moeiteloos sites te maken.

en: For
nl: Voor

en: Convert WooCommerce variation dropdown attributes into attractive swatches instantly.
nl: Zet WooCommerce variatie dropdown attributen direct om in aantrekkelijke swatches.

en: Capture emails at checkout and send follow-up emails to recover lost revenue.
nl: E-mails bij het afrekenen vastleggen en follow-ups verzenden om verloren inkomsten terug te winnen.

en: Collections
nl: Collecties

en: Title Area
nl: Titelgebied

en: Build high-converting E-Commerce stores with CartFlows, the ultimate checkout and funnel builder.
nl: Bouw e-commerce winkels met hoge conversie met CartFlows, de ultieme afrekenen en funnel bouwer.

en: Responsive Cart Click Action
nl: Responsive winkelwagen klikactie

en: This responsive cart click option will work for tablet and mobile in same way
nl: Deze responsive winkelwagen klikoptie zal op dezelfde manier werken voor tablet en mobiel

en: It would not be effective if transparent header is enabled.
nl: Het zou niet effectief zijn als transparante header is ingeschakeld.

en: Disable on Front Page?
nl: Uitschakelen op voorpagina?

en: Users
nl: Gebruikers

en: User
nl: Gebruiker

en: Trash
nl: Prullenbak

en: Close
nl: Sluiten

en: Business
nl: Bedrijf

en: Yen Sign
nl: Yen teken

en: Yin Yang
nl: Yin yang

en: Y Combinator
nl: Y combinator

en: Wrench
nl: Moersleutel

en: WordPress Logo
nl: WordPress logo

en: Wine Glass
nl: Wijnglas

en: Window Restore
nl: Venster herstellen

en: Window Maximize
nl: Venster maximaliseren

en: Wheelchair
nl: Rolstoel

en: Warehouse
nl: Magazijn

en: Volume Off
nl: Volume uit

en: Volume Low
nl: Volume: laag

en: Volleyball
nl: Volleybal

en: Venus Mars
nl: Venus mars

en: Venus Double
nl: Venus dubbel

en: Vector Square
nl: Vector vierkant

en: Vault
nl: Kluis

en: Yandex International
nl: Yandex international

en: Wordpress Simple
nl: WordPress simple

en: Walkie Talkie
nl: Walkie talkie

en: Vest Patches
nl: Vest patches

en: Brands
nl: Merken

en: Communication
nl: Communicatie

en: Environment
nl: Omgeving

en: Education
nl: Scholing

en: When using Custom SVG code, do not include few attributes such as "width", "height", and "fill" in your custom svg code to utilize existing customizer controls.
nl: Bij gebruik van Aangepaste SVG code, sluit enkele attributen zoals 'width', 'height' en 'fill' niet in je aangepaste SVG code uit om bestaande customizer besturingen te gebruiken.

en: Virus Covid
nl: Virus covid

en: Virus Covid Slash
nl: Virus covid slash

en: Viruses
nl: Virussen

en: Volcano
nl: Vulkaan

en: Volume High
nl: Volume hoog

en: Vr Cardboard
nl: Vr karton

en: Water Ladder
nl: Waterladder

en: Weight Hanging
nl: Gewicht ophangen

en: Weight Scale
nl: Weegschaal

en: What's App
nl: WhatsApp

en: Wheat Awn
nl: Tarwe awn

en: Wheat Awn Circle Exclamation
nl: Tarwe awn cirkel uitroepteken

en: Wheelchair Move
nl: Rolstoel verplaatsen

en: Whiskey Glass
nl: Whiskeyglas

en: Window Minimize
nl: Venster minimaliseren

en: Wine Bottle
nl: Wijnfles

en: Wine Glass Empty
nl: Wijnglas leeg

en: Wolf Pack Battalion
nl: Wolf Pack bataljon

en: Won Sign
nl: Gewonnen teken

en: Xmarks Lines
nl: Xmarks lijnen

en: Yahoo Logo
nl: Yahoo logo

en: Science
nl: Wetenschap

en: Travel
nl: Reis

en: Header Presets
nl: Header presets

en: Sign up
nl: Schrijf je in

en: Use Logo SVG Icon
nl: Gebruik logo SVG icoon

en: Logo SVG Icon
nl: Logo SVG icoon

en: Logo SVG Gap
nl: Logo SVG kloof

en: Logo SVG Icon Color
nl: Logo SVG icoon kleur

en: Up Long
nl: Omhoog lang

en: Train Tram
nl: Trein tram

en: Trash Arrow Up
nl: Prullenbak pijl omhoog

en: Trash Can
nl: Prullenbak

en: Trash Can Arrow Up
nl: Prullenbak pijl omhoog

en: Tree
nl: Boom

en: Triangle Exclamation
nl: Driehoek uitroepteken

en: Trophy
nl: Trofee

en: Trowel
nl: Troffel

en: Truck
nl: Vrachtwagen

en: Truck Arrow Right
nl: Vrachtwagen pijl rechts

en: Truck Droplet
nl: Truck droplet

en: Truck Field
nl: Truck veld

en: Truck Front
nl: Vrachtwagen front

en: Truck Medical
nl: Truck medisch

en: Truck Moving
nl: Vrachtwagen verplaatsen

en: Truck Pickup
nl: Vrachtwagen pickup

en: Truck Plane
nl: Vrachtwagen vliegtuig

en: Turkish Lira Sign
nl: Turkse lira teken

en: Turn Down
nl: Verlaag

en: Turn Up
nl: Zet harder

en: Umbrella
nl: Paraplu

en: Umbrella Beach
nl: Paraplu strand

en: Universal Access
nl: Universele toegang

en: Unlock Keyhole
nl: Ontgrendel sleutelgat

en: Up Down
nl: Omhoog Omlaag

en: Up Down Left Right
nl: Omhoog omlaag links rechts

en: Up Right And Down Left From Center
nl: Omhoog rechts en omlaag links vanaf het midden

en: Up Right From Square
nl: Rechtdoor vanaf vierkant

en: User Astronaut
nl: Gebruiker astronaut

en: User Check
nl: Gebruiker controle

en: User Clock
nl: Gebruikersklok

en: User Doctor
nl: Gebruiker dokter

en: User Gear
nl: Gebruikersgereedschap

en: User Graduate
nl: Gebruiker afgestudeerd

en: User Group
nl: Gebruikersgroep

en: User Injured
nl: Gebruiker gewond

en: User Large
nl: Gebruiker Large

en: User Large Slash
nl: Gebruiker Large Slash

en: User Lock
nl: Gebruiker vergrendelen

en: User Minus
nl: Gebruiker minus

en: User Ninja
nl: Gebruiker Ninja

en: User Nurse
nl: Gebruiker verpleegkundige

en: User Pen
nl: Gebruiker Pen

en: User Secret
nl: Gebruikersgeheim

en: User Shield
nl: Gebruikersschild

en: User Slash
nl: Gebruiker Slash

en: User Tag
nl: Gebruikerslabel

en: User Tie
nl: Gebruikersband

en: User Xmark
nl: Gebruiker Xmark

en: Users Between Lines
nl: Gebruikers tussen lijnen

en: Users Gear
nl: Gebruikersuitrusting

en: Users Line
nl: Gebruikerslijn

en: Users Rays
nl: Gebruikers Rays

en: Users Rectangle
nl: Gebruikers rechthoek

en: Users Slash
nl: Gebruikers slash

en: Users Viewfinder
nl: Gebruikers zoeker

en: United States Postal Service
nl: United States Postal Dienst

en: Vial Circle Check
nl: Vial Circle Controle

en: Vial Virus
nl: Vial virus

en: Truck Ramp Box
nl: Truck ramp vak

en: Text Width
nl: Tekst breedte

en: Text Height
nl: Tekst hoogte

en: Table
nl: Tabel

en: T
nl: D

en: Suitcase
nl: Koffer

en: Strikethrough
nl: Doorgehaald

en: Store
nl: Winkel

en: Star Half
nl: Star half

en: Star
nl: Ster

en: Square
nl: Vierkant

en: Sort
nl: Sorteren

en: Snowflake
nl: Sneeuwvlok

en: Sitemap
nl: Site map

en: Sink
nl: Gootsteen

en: Signature
nl: Handtekening

en: Signal
nl: Signaal

en: Shuffle
nl: Schudden

en: Shield
nl: Schild

en: Share
nl: Delen

en: Scissors
nl: Schaar

en: Rotate Right
nl: Roteren naar rechts

en: Rotate Left
nl: Roteren naar links

en: Rotate
nl: Roteren

en: Road
nl: Weg

en: Ribbon
nl: Lint

en: Receipt
nl: Ontvangstbewijs

en: Question
nl: Vraag

en: Play
nl: Afspelen

en: Phone
nl: Telefoon

en: Person
nl: Persoon

en: Percent
nl: Procent

en: Pause
nl: Pauzeer

en: Paste
nl: Plakken

en: Paragraph
nl: Paragraaf

en: Not Equal
nl: Niet gelijk aan

en: Music
nl: Muziek

en: Mosque
nl: Moskee

en: Message
nl: Bericht

en: Mastodon
nl: Mastodont

en: Mask
nl: Masker

en: Line
nl: Lijn

en: Less Than
nl: Minder dan

en: Left Right
nl: Links rechts

en: Language
nl: Taal

en: Keyboard
nl: Toetsenbord

en: Key
nl: Sleutel

en: Italic
nl: Cursief

en: Hospital
nl: Ziekenhuis

en: Greater Than
nl: Groter dan

en: Images
nl: Afbeeldingen

en: Torii Gate
nl: Torii poort

en: Toilet Paper Slash
nl: Toiletpapier slash

en: Toilet Portable
nl: Toilet portable

en: Toilets Portable
nl: Toiletten draagbaar

en: Toolbox
nl: Gereedschapskist

en: Tooth
nl: Tand

en: Tower Broadcast
nl: Torenuitzending

en: Tower Cell
nl: Toren cel

en: Tower Observation
nl: Toren observatie

en: Trade Federation
nl: Handelsfederatie

en: Trademark
nl: Handelsmerk

en: Traffic Light
nl: Verkeerslicht

en: Train
nl: Trein

en: Train Subway
nl: Trein metro

en: Font Awesome in Square with Stroke Outline
nl: Font Awesome in vierkant met randomtrek

en: Font Awesome in Square
nl: Font Awesome in vierkant

en: Sort Down
nl: Sorteer aflopend

en: Sort Up
nl: Sorteer oplopend

en: Scale Unbalanced Flip
nl: Schaal ongebalanceerd spiegelen

en: Sack Dollar
nl: Zak dollar

en: Sailboat
nl: Zeilboot

en: Satellite
nl: Satelliet

en: Satellite Dish
nl: Satellietschotel

en: Scale Balanced
nl: Schaal gebalanceerd

en: Scale Unbalanced
nl: Schaal ongebalanceerd

en: School Circle Check
nl: School cirkel controle

en: School Circle Exclamation
nl: School cirkel uitroepteken

en: School Flag
nl: Schoolvlag

en: School Lock
nl: School slot

en: Screwdriver
nl: Schroevendraaier

en: Screwdriver Wrench
nl: Schroevendraaier sleutel

en: Scroll Torah
nl: Torahrol

en: Sd Card
nl: Sd-kaart

en: Searchengin
nl: Zoekmachine

en: Section
nl: Sectie

en: Seedling
nl: Zaailing

en: Shapes
nl: Vormen

en: Share From Square
nl: Deel van Square

en: Share Nodes
nl: Deel nodes

en: Sheet Plastic
nl: Vel plastic

en: Shekel Sign
nl: Shekelteken

en: Shield Cat
nl: Schildkat

en: Shield Halved
nl: Schild gehalveerd

en: Shield Heart
nl: Schild Hart

en: Shield Virus
nl: Bescherm Virus

en: Ship
nl: Schip

en: Shirts in Bulk
nl: Shirts in bulk

en: Shoe Prints
nl: Schoenafdrukken

en: Shop Lock
nl: Winkel lock

en: Shop Slash
nl: Winkel Slash

en: Shower
nl: Douche

en: Shrimp
nl: Garnalen

en: Shuttle Space
nl: Shuttle ruimte

en: Sign Hanging
nl: Bord ophangen

en: Signs Post
nl: Borden bericht

en: Sim Card
nl: Simkaart

en: Sketch
nl: Schets

en: Skull
nl: Schedel

en: Slack Logo
nl: Slack logo

en: Slash
nl: Schuine streep

en: Sleigh
nl: Slee

en: Smoking
nl: Roken

en: Snowman
nl: Sneeuwpop

en: Snowplow
nl: Sneeuwploeg

en: Soap
nl: Zeep

en: Socks
nl: Sokken

en: Solar Panel
nl: Zonnepaneel

en: Spaghetti Monster Flying
nl: Vliegend Spaghetti Monster

en: Spell Check
nl: Spellingscontrole

en: Spider
nl: Spin

en: Spoon
nl: Lepel

en: Spray Can
nl: Spuitbus

en: Square Arrow Up Right
nl: Vierkante pijl omhoog rechts

en: Square Caret Down
nl: Vierkante caret naar beneden

en: Square Caret Left
nl: Vierkante caret links

en: Square Caret Right
nl: Vierkante caret rechts

en: Square Caret Up
nl: Vierkante caret omhoog

en: Square Check
nl: Vierkante controle

en: Square Envelope
nl: Vierkante envelop

en: Square Full
nl: Volledig vierkant

en: Square H
nl: Vierkant H

en: Square Minus
nl: Vierkant minus

en: Tenge Sign
nl: Tenge teken

en: Square Phone Flip
nl: Square telefoon spiegelen

en: Square Parking
nl: Square parkeren

en: Square Pen
nl: Vierkante pen

en: Square Person Confined
nl: Vierkante persoon opgesloten

en: Square Phone
nl: Square telefoon

en: Square Poll Horizontal
nl: Vierkante poll horizontaal

en: Square Poll Vertical
nl: Vierkante Poll Verticaal

en: Square Root Variable
nl: Vierkantswortel variabele

en: Square Share Nodes
nl: Square Share nodes

en: Square Up Right
nl: Vierkant omhoog rechts

en: Square Xmark
nl: Vierkant Xmark

en: Stairs
nl: Trappen

en: Stamp
nl: Stempel

en: Star And Crescent
nl: Ster en halve maan

en: Star Half Stroke
nl: Ster halve streep

en: Star Of David
nl: Ster van David

en: Star Of Life
nl: Ster des levens

en: Steam Symbol
nl: Steam symbool

en: Stethoscope
nl: Stethoscoop

en: Store Slash
nl: Winkel Slash

en: StumbleUpon Logo
nl: StumbleUpon logo

en: StumbleUpon Circle
nl: StumbleUpon cirkel

en: Suitcase Rolling
nl: Koffer met wieltjes

en: Sun
nl: Zon

en: Sun Plant Wilt
nl: Zonneplant verwelking

en: Superpowers
nl: Superkrachten

en: Supple
nl: Soepel

en: Swatchbook
nl: Stalenboek

en: Synagogue
nl: Synagoge

en: Syringe
nl: Spuit

en: Table Cells
nl: Tabelcellen

en: Table Cells Large
nl: Tabelcellen groot

en: Table Columns
nl: Tabel kolommen

en: Table List
nl: Tabel lijst

en: Table Tennis Paddle Ball
nl: Tafeltennis bat bal

en: Tablet Button
nl: Tablet knop

en: Tablet Screen Button
nl: Tablet scherm knop

en: Tachograph Digital
nl: Tachograaf digitaal

en: Tarp Droplet
nl: Tarp druppel

en: Teeth
nl: Tanden

en: Teeth Open
nl: Tanden Open

en: Temperature Arrow Down
nl: Temperatuur pijl omlaag

en: Temperature Arrow Up
nl: Temperatuur pijl omhoog

en: Temperature Empty
nl: Temperatuur leeg

en: Temperature Full
nl: Temperatuur vol

en: Temperature Half
nl: Temperatuur half

en: Temperature High
nl: Temperatuur hoog

en: Temperature Low
nl: Temperatuur laag

en: Temperature Quarter
nl: Temperatuur kwartaal

en: Temperature Three Quarters
nl: Temperatuur drie kwart

en: Tent Arrow Down To Line
nl: Tent pijl naar beneden naar lijn

en: Tent Arrow Left Right
nl: Tent pijl links rechts

en: Tent Arrow Turn Left
nl: Tent Pijl Linksaf

en: Tent Arrows Down
nl: Tent pijlen omlaag

en: Tents
nl: Tenten

en: Text Slash
nl: Tekst Slash

en: The Red Yeti
nl: De Rode Yeti

en: Think Peaks
nl: Denk pieken

en: Thumbs Down
nl: Duim omlaag

en: Thumbs Up
nl: Duim omhoog

en: Timeline
nl: Tijdlijn

en: Toggle Off
nl: Toggle uit

en: Toggle On
nl: Toggle aan

en: Right To Bracket
nl: Recht op haakje

en: Rupee Sign
nl: Rupee teken

en: Rupiah Sign
nl: Rupiah teken

en: Quote Right
nl: Citaat rechts

en: Quote Left
nl: Citaat links

en: Pump Medical
nl: Pomp medisch

en: Product Hunt
nl: Product jacht

en: Poo Storm
nl: Poo storm

en: Plug Circle Check
nl: Plug Circle controle

en: Pills
nl: Pillen

en: Pizza Slice
nl: Pizza slice

en: Place Of Worship
nl: Plaats van aanbidding

en: Plane
nl: Vliegtuig

en: Plane Arrival
nl: Vliegtuig aankomst

en: Plane Circle Check
nl: Vliegtuig cirkel controle

en: Plane Circle Exclamation
nl: Vliegtuig cirkel uitroepteken

en: Plane Circle Xmark
nl: Vliegtuig Cirkel Xmark

en: Plane Departure
nl: Vertrek van het vliegtuig

en: Plane Lock
nl: Vliegtuigslot

en: Plane Slash
nl: Vliegtuig Slash

en: Plant Wilt
nl: Plant verwelking

en: Plate Wheat
nl: Bord tarwe

en: Plug Circle Minus
nl: Plug cirkel min

en: Poo
nl: Poe

en: Poop
nl: Poep

en: Power Off
nl: Uitschakelen

en: Prescription
nl: Recept

en: Prescription Bottle
nl: Recept fles

en: Prescription Bottle Medical
nl: Medische receptfles

en: Pump Soap
nl: Pompzeep

en: Pushed
nl: Geduwd

en: Puzzle Piece
nl: Puzzelstuk

en: Radiation
nl: Straling

en: Rainbow
nl: Regenboog

en: Ranking Star
nl: Ranking ster

en: ReadMe
nl: LeesMij

en: Record Vinyl
nl: Vinylplaat

en: Rectangle Ad
nl: Rechthoekige advertentie

en: Rectangle List
nl: Rechthoek lijst

en: Rectangle Xmark
nl: Rechthoek Xmark

en: reddit Logo
nl: reddit logo

en: reddit Alien
nl: reddit alien

en: Registered
nl: Geregistreerd

en: Reply All
nl: Allen beantwoorden

en: replyd
nl: antwoordde

en: Republican
nl: Republikein

en: Resolving
nl: Oplossen

en: Restroom
nl: Toilet

en: Right From Bracket
nl: Rechts van haakje

en: Right Long
nl: Rechts lang

en: Road Barrier
nl: Weg barrière

en: Road Bridge
nl: Wegbrug

en: Road Circle Check
nl: Weg cirkel controle

en: Road Circle Exclamation
nl: Weg cirkel uitroepteken

en: Road Lock
nl: Wegvergrendeling

en: Road Spikes
nl: Weg spikes

en: Rocket
nl: Raket

en: Ruble Sign
nl: Roebel teken

en: Ruler
nl: Liniaal

en: Ruler Combined
nl: Liniaal gecombineerd

en: Ruler Horizontal
nl: Liniaal horizontaal

en: Ruler Vertical
nl: Verticale liniaal

en: red river
nl: rode rivier

en: Toilet Paper
nl: Toiletpapier

en: Phone Flip
nl: Telefoon spiegelen

en: Piggy Bank
nl: Spaarvarken

en: Phone Volume
nl: Telefoon volume

en: Phone Slash
nl: Telefoon slash

en: Pencil
nl: Potlood

en: Pen Nib
nl: Penpunt

en: Paw
nl: Poot

en: Passport
nl: Paspoort

en: Paper Plane
nl: Papieren vliegtuig

en: Paintbrush
nl: Verfkwast

en: Outdent
nl: Uitspringen

en: Network Wired
nl: Bedraad netwerk

en: Mug Hot
nl: Mok heet

en: Mountain
nl: Berg

en: Motorcycle
nl: Motorfiets

en: Moon
nl: Maan

en: Money Bills
nl: Rekeningen

en: Minimize
nl: Minimaliseer

en: Microscope
nl: Microscoop

en: Microphone Slash
nl: Microfoon slash

en: Microphone
nl: Microfoon

en: Meteor
nl: Meteoor

en: Mercury
nl: Kwik

en: Memory
nl: Geheugen

en: Medal
nl: Medaille

en: Maximize
nl: Maximaliseren

en: Mars Stroke
nl: Mars slag

en: Mars Double
nl: Mars dubbel

en: Marker
nl: Markeerstift

en: Map Pin
nl: Kaart pin

en: Map Location
nl: Kaart locatie

en: Map
nl: Plattegrond

en: Magnifying Glass
nl: Vergrootglas

en: Magnet
nl: Magneet

en: Lock Open
nl: Slot open

en: Lock
nl: Vergrendelen

en: Location Pin
nl: Locatie pin

en: Jar
nl: Pot

en: Industry
nl: Industrie

en: Indent
nl: Inspringen

en: Inbox
nl: Postvak IN

en: Id Card
nl: ID kaart

en: Id Badge
nl: ID badge

en: Ice Cream
nl: IJs

en: Hurricane
nl: Orkaan

en: House
nl: Huis

en: Hourglass Start
nl: Zandloper start

en: Hourglass End
nl: Zandloper einde

en: Hourglass
nl: Zandloper

en: Handshake
nl: Handschuddden

en: Hands Holding
nl: Hand vasthouden

en: Hands
nl: Handen

en: Hand Spock
nl: Hand spock

en: Hand Sparkles
nl: Hand sparkles

en: Hand Scissors
nl: Hand schaar

en: Hand Pointer
nl: Handwijzer

en: Hand Point Up
nl: Handwijzer omhoog

en: Hand Point Right
nl: Handwijzer rechts

en: Hand Point Left
nl: Handwijzer links

en: Hand Point Down
nl: Hand wijzer omlaag

en: Hand Middle Finger
nl: Hand middel vinger

en: Hand Lizard
nl: Hand hagedis

en: Hand Holding Heart
nl: Hand dat hart vasthoudt

en: Hand Holding
nl: Hand vasthouden

en: Hammer
nl: Hamer

en: Hacker News
nl: Hacker nieuws

en: Guitar
nl: Gitaar

en: Graduation Cap
nl: Afstudeer hoed

en: Money Bill
nl: Geld briefje

en: Right Left
nl: Rechts links

en: Object Ungroup
nl: Object hergroeperen

en: Object Group
nl: Object groep

en: Notes Medical
nl: Opmerkingen medisch

en: Newspaper
nl: Krant

en: Neuter
nl: Gecastreerd

en: Pied Piper Logo
nl: Rattenvanger logo

en: Person Walking Luggage
nl: Persoon lopend met bagage

en: Person Walking With Cane
nl: Persoon lopend met wandelstok

en: Person Walking Dashed Line Arrow Right
nl: Persoon lopend streepje pijl rechts

en: Person Walking Arrow Right
nl: Persoon lopend pijl rechts

en: Person Walking Arrow Loop Left
nl: Persoon lopend pijl loop links

en: Person Walking
nl: Persoon lopend

en: Person Swimming
nl: Persoon zwemmend

en: Person Snowboarding
nl: Persoon snowboardend

en: Person Skiing Nordic
nl: Persoon noors skiënd

en: Person Skiing
nl: Persoon skiënd

en: Person Skating
nl: Persoon schaatsend

en: Person Running
nl: Persoon die rent

en: Person Rifle
nl: Persoon geweer

en: Person Praying
nl: Persoon biddend

en: Person Hiking
nl: Persoon wandelend

en: Person Half Dress
nl: Persoon met halve jurk

en: Person Drowning
nl: Persoon die verdrinkt

en: Person Circle Xmark
nl: Persoon omcirkeld xmark

en: Person Circle Question
nl: Persoon omcirkeld vraag

en: Person Circle Plus
nl: Persoon omcirkeld plus

en: Person Circle Minus
nl: Persoon omcirkeld minus

en: Person Circle Exclamation
nl: Persoon omcirkeld uitroepteken

en: Person Circle Check
nl: Persoon omcirkeld controle

en: Person Breastfeeding
nl: Persoon geeft borstvoeding

en: Person Biking
nl: Persoon die fietst

en: Person Arrow Down To Line
nl: Persoon pijl omlaag naar lijn

en: People Line
nl: Mensen lijn

en: People Carry Box
nl: Mensen die een doos dragen

en: page4 Corporation
nl: page4 onderneming

en: Note Sticky
nl: Notitie sticky

en: Nfc Symbol
nl: Nfc symbool

en: Mountain Sun
nl: Berg zon

en: Mountain City
nl: Berg stad

en: Pied Piper PP Logo (Old)
nl: Rattenvanger PP logo (Oud)

en: Pied Piper Hat (Old)
nl: Rattenvanger hoed (Oud)

en: Photo Film
nl: Fotofilm

en: Phoenix Squadron
nl: Phoenix squadron

en: Phoenix Framework
nl: Phoenix kader

en: Person Through Window
nl: Persoon door raam

en: Person Shelter
nl: Persoon onderdak

en: Person Rays
nl: Persoon stralen

en: Person Pregnant
nl: Persoon zwanger

en: Person Military To Person
nl: Persoon militair naar persoon

en: Person Military Rifle
nl: Persoon militair geweer

en: Person Military Pointing
nl: Persoon militair wijzen

en: Person Harassing
nl: Persoon die lastigvalt

en: Person Falling Burst
nl: Persoon vallend uitbarsting

en: Person Falling
nl: Persoon die valt

en: Person Dress Burst
nl: Persoon jurk burst

en: Person Dress
nl: Persoon jurk

en: Person Dots From Line
nl: Persoon stippen van lijn

en: Person Digging
nl: Persoon graaft

en: Person Chalkboard
nl: Persoon schoolbord

en: Person Cane
nl: Persoon cane

en: Person Burst
nl: Persoon barst

en: Person Booth
nl: Persoon stand

en: Person Arrow Up From Line
nl: Persoon pijl omhoog van lijn

en: Pepper Hot
nl: Peper heet

en: People Roof
nl: Mensen dak

en: People Robbery
nl: Mensen beroving

en: People Pulling
nl: Mensen trekken

en: People Group
nl: Mensen groep

en: Pen To Square
nl: Pen naar vierkant

en: Pen Ruler
nl: Liniaal

en: Pen Fancy
nl: Pen fancy

en: Pen Clip
nl: Pen clip

en: Peace
nl: Vrede

en: Paint Roller
nl: Verfroller

en: Optin Monster
nl: Opt-in monster

en: Open Source Initiative
nl: Open source initiatief

en: Old Republic
nl: Oude republiek

en: Oil Well
nl: Oliebron

en: Oil Can
nl: Oliekan

en: Octopus Deploy
nl: Octopus uitrollen

en: NFC Directional
nl: NFC richtinggevoelig

en: Naira Sign
nl: Naira bord

en: Mug Saucer
nl: Mok schotel

en: Peso Sign
nl: Peso teken

en: Peseta Sign
nl: Peseta teken

en: Parachute Box
nl: Parachute vak

en: Hand Peace
nl: Hand vrede

en: Microphone Lines
nl: Microfoon lijnen

en: Microphone Lines Slash
nl: Microfoon lijnen slash

en: Mill Sign
nl: Mill bord

en: Mobile button
nl: Mobiele knop

en: Mobile screen
nl: Mobiel scherm

en: Mobile Screen Button
nl: Mobiele schermknop

en: Money Bill 1
nl: Geldbiljet 1

en: Money Bill Transfer
nl: Overdracht van geldbiljetten

en: Money Bill Trend Up
nl: Geldbiljet trend omhoog

en: Money Bill Wave
nl: Geldbiljet zwaaien

en: Money Bill Wheat
nl: Geldbiljet Tarwe

en: Mortar Pestle
nl: Vijzel en stamper

en: Mosquito
nl: Mug

en: Mosquito Net
nl: Muskietennet

en: Mound
nl: Heuvel

en: Alternate Pied Piper Logo (Old)
nl: Alternatief Pied Piper logo (oud)

en: Money Check Dollar
nl: Geld check dollar

en: Money Bill 1 Wave
nl: Geld briefje 1 zwaaien

en: Money Check
nl: Geld check

en: Heart
nl: Hart

en: Helicopter
nl: Helikopter

en: Helicopter Symbol
nl: Helikopter symbool

en: Helmet Safety
nl: Helm veiligheid

en: Hippo
nl: Nijlpaard

en: Hips
nl: Heupen

en: HireAHelper
nl: Huur een helper

en: Hive Blockchain Network
nl: Hive Blockchain netwerk

en: Hockey Puck
nl: Hockey puck

en: Holly Berry
nl: Holly bessen

en: Hornbill
nl: Neushoornvogel

en: Horse
nl: Paard

en: Horse Head
nl: Paardenhoofd

en: Hospital User
nl: Ziekenhuis gebruiker

en: Hot Tub Person
nl: Bubbelbad persoon

en: House Chimney
nl: Huis schoorsteen

en: House Chimney Crack
nl: Huis schoorsteenspleet

en: House Chimney Medical
nl: Huis schoorsteen medisch

en: House Chimney User
nl: Huis schoorsteen gebruiker

en: House Chimney Window
nl: Huis schoorsteen venster

en: Internet-explorer
nl: Internet Explorer

en: Itunes Note
nl: Itunes noot

en: Jar Wheat
nl: Pot tarwe

en: Jet Fighter
nl: Straaljager

en: Jet Fighter Up
nl: Straaljager omhoog

en: Joomla Logo
nl: Joomla logo

en: Jug Detergent
nl: Kruik wasmiddel

en: Kip Sign
nl: Kip teken

en: Kit Medical
nl: Kit medisch

en: Kitchen Set
nl: Keukenset

en: Kiwi Bird
nl: Kiwi vogel

en: Land Mine On
nl: Landmijn aan

en: Landmark
nl: Herkenningspunt

en: Landmark Dome
nl: Herkenningspunt koepel

en: Landmark Flag
nl: Herkenningspunt vlag

en: Laptop Code
nl: Laptop code

en: Laptop File
nl: Laptop bestand

en: Laptop Medical
nl: Laptop medisch

en: Grip Vertical
nl: Grip verticaal

en: Guarani Sign
nl: Guarani teken

en: Handshake Slash
nl: Handdruk schuine streep

en: Head Side Cough
nl: Hoofd zij hoest

en: Head Side Virus
nl: Hoofdzijde virus

en: Heart Circle Bolt
nl: Hart cirkel bout

en: Heart Circle Check
nl: Hart cirkel aangevinkt

en: Heart Circle Exclamation
nl: Hart cirkel uitroepteken

en: Heart Circle Minus
nl: Hart cirkel min

en: Heart Circle Plus
nl: Hart cirkel plus

en: Heart Circle Xmark
nl: Hart cirkel Xmark

en: Hill Avalanche
nl: Heuvel lawine

en: Hill Rockslide
nl: Heuvel rotsblok verschuiving

en: House Circle Exclamation
nl: Huis cirkel uitroepteken

en: House Circle Xmark
nl: Huis cirkel Xmark

en: House Flood Water Circle Arrow Right
nl: Huis overstroming water cirkel pijl rechts

en: House Medical Circle Exclamation
nl: Huis medische cirkel uitroepteken

en: House Medical Circle Xmark
nl: Huis medische cirkel Xmark

en: House Signal
nl: Huis signaal

en: Hryvnia Sign
nl: Hryvnia teken

en: Id Card Clip
nl: ID kaart clip

en: Lari Sign
nl: Lari teken

en: Link Slash
nl: Link schuine streep

en: Lira Sign
nl: Lira teken

en: List Check
nl: Lijst controle

en: Magnifying Glass Dollar
nl: Vergrootglas dollar

en: Manat Sign
nl: Manat teken

en: Mars Stroke Up
nl: Mars stroke omhoog

en: Mars Stroke Right
nl: Mars stroke rechts

en: Martini Glass
nl: Martini glas

en: Material Design for Bootstrap
nl: Material design voor Bootstrap

en: Greater Than Equal
nl: Groter dan gelijk

en: Grip Lines
nl: Grip lijnen

en: Grip Lines Vertical
nl: Grip lijnen verticaal

en: Group Arrows Rotate
nl: Groep pijlen roteren

en: Gun
nl: Vuurwapen

en: Hand Holding Dollar
nl: Hand houdt dollar vast

en: Hand Holding Droplet
nl: Hand houdt druppel vast

en: Hand Holding Hand
nl: Hand in hand

en: Hand Holding Medical
nl: Hand Holding Medisch

en: Handcuffs
nl: Handboeien

en: Hands Bound
nl: Gebonden handen

en: Hands Bubbles
nl: Handen Bubbles

en: Hands Clapping
nl: Handen klappen

en: Hands Holding Child
nl: Handen die subvasthouden

en: Hands Holding Circle
nl: Handen die cirkel vasthouden

en: Hands Praying
nl: Handen bidden

en: Handshake Angle
nl: Handdruk hoek

en: Handshake Simple
nl: Handshake eenvoudig

en: Handshake Simple Slash
nl: Handdruk eenvoudige schuine streep

en: Hard Drive
nl: Harde schijf

en: Hat Cowboy
nl: Hoed cowboy

en: Hat Cowboy Side
nl: Hoed cowboy zijkant

en: Hat Wizard
nl: Hoed tovenaar

en: Head Side Cough Slash
nl: Kopzijde hoest schuine streep

en: Head Side Mask
nl: Hoofd zijmasker

en: Headphones
nl: Koptelefoon

en: Headphones Simple
nl: Eenvoudige koptelefoon

en: Heart Crack
nl: Hart barst

en: Heart Pulse
nl: Hartslag

en: Helmet Un
nl: Helm Un

en: House Circle Check
nl: Huis cirkel controle

en: House Crack
nl: Huis scheur

en: House Fire
nl: Brand in huis

en: House Flag
nl: Huisvlag

en: House Flood Water
nl: Huis overstromingswater

en: House Laptop
nl: Huis laptop

en: House Lock
nl: Huis slot

en: House Medical Circle Check
nl: House medische cirkel controle

en: House Medical Flag
nl: Huis medische vlag

en: House Tsunami
nl: Huis Tsunami

en: House User
nl: Huisgebruiker

en: HTML 5 Logo
nl: HTML 5 logo

en: I Cursor
nl: Ik cursor

en: Icicles
nl: IJsschotsen

en: Igloo
nl: Iglo

en: Image Portrait
nl: Afbeelding portret

en: Indian Rupee Sign
nl: Indiase roepie teken

en: Jedi Order
nl: Jedi Orde

en: Layer Group
nl: Laag groep

en: Leaf
nl: Blad

en: Left Long
nl: Links lang

en: Lemon
nl: Citroen

en: Less
nl: Minder

en: Less Than Equal
nl: Minder dan gelijk

en: Life Ring
nl: Reddingsboei

en: Lightbulb
nl: Gloeilamp

en: Lines Leaning
nl: Lijnen leunen

en: LinkedIn In
nl: LinkedIn in

en: List Ol
nl: Lijst Ol

en: List Ul
nl: Lijst Ul

en: Litecoin Sign
nl: Litecoin teken

en: Location Arrow
nl: Locatiepijl

en: Location Crosshairs
nl: Locatie richtkruis

en: Location Dot
nl: Locatiepunt

en: Location Pin Lock
nl: Locatie pin vergrendeling

en: Locust
nl: Sprinkhaan

en: Lungs
nl: Longen

en: Lungs Virus
nl: Longen virus

en: Magnifying Glass Arrow Right
nl: Vergrootglas pijl rechts

en: Magnifying Glass Chart
nl: Vergrootglas grafiek

en: Magnifying Glass Location
nl: Locatie vergrootglas

en: Magnifying Glass Minus
nl: Vergrootglas min

en: Magnifying Glass Plus
nl: Vergrootglas plus

en: Map Location Dot
nl: Kaart locatie punt

en: Mars And Venus
nl: Mars en Venus

en: Mars And Venus Burst
nl: Mars en Venus burst

en: Martini Glass Citrus
nl: Martini glas citrus

en: Martini Glass Empty
nl: Martini glas leeg

en: Mask Face
nl: Masker gezicht

en: Mask Ventilator
nl: Masker ventilator

en: Mattress Pillow
nl: Matras kussen

en: Go
nl: Ga

en: Ghost
nl: Geest

en: Foursquare
nl: FourSquare

en: Folder
nl: Map

en: Flag
nl: Vlag

en: Fire
nl: Vuur

en: Fingerprint
nl: Vingerafdruk

en: File
nl: Bestand

en: Facebook Messenger
nl: Facebook messenger

en: Expand
nl: Uitvouwen

en: Droplet
nl: Druppel

en: Display
nl: Toon

en: Cross
nl: Kruis

en: Credit Card
nl: Creditcard

en: Couch
nl: Bank

en: Copy
nl: Kopiëren

en: Comment
nl: Reactie

en: Clone
nl: Klonen

en: Circle
nl: Cirkel

en: Check
nl: Controleer

en: Calendar
nl: Kalender

en: Brush
nl: Borstel

en: Bold
nl: Vet

en: Align Right
nl: Rechts uitlijnen

en: Align Left
nl: Links uitlijnen

en: Align Center
nl: In het midden uitlijnen

en: Address Book
nl: Adresboek

en: Arrow Up Long
nl: Pijl omhoog lang

en: Arrow Up
nl: Pijl omhoog

en: Arrow Right
nl: Pijl naar rechts

en: Arrow Left
nl: Pijl links

en: Arrow Down
nl: Pijl omlaag

en: App Store
nl: App store

en: Angular
nl: Hoekig

en: Angles Right
nl: Hoek rechts

en: Angles Left
nl: Hoek links

en: Angles Down
nl: Hoek omlaag

en: Angle Up
nl: Hoek omhoog

en: Angle Right
nl: Hoek rechts

en: Angle Left
nl: Hoek links

en: Angle Down
nl: Hoek omlaag

en: Anchor
nl: Anker

en: Align Justify
nl: Volledig uitlijnen

en: Address Card
nl: Adreskaart

en: affiliatetheme
nl: partner thema

en: Artstation
nl: ArtStation

en: At
nl: Op

en: Audio Description
nl: Audio beschrijving

en: Audible
nl: Hoorbaar

en: Award
nl: Onderscheiding

en: Backward
nl: Achterwaarts

en: Baby Carriage
nl: Kinderwagen

en: Baseball
nl: Honkbal

en: Battery Three Quarters
nl: Batterij driekwart vol

en: Battery Quarter
nl: Batterij kwart vol

en: Battery Half
nl: Batterij half vol

en: Battery Full
nl: Batterij vol

en: Battery Empty
nl: Batterij leeg

en: Basketball
nl: Basketbal

en: Bicycle
nl: Fiets

en: Bezier Curve
nl: Bezier curve

en: Bell Slash
nl: Bel slash

en: Bell
nl: Bel

en: Behance Square
nl: Behance vierkant

en: Biohazard
nl: Bio gevaar

en: Binoculars
nl: Verrekijker

en: Bolt
nl: Bout

en: Book
nl: Boeken

en: Bomb
nl: Bom

en: Bookmark
nl: Bladwijzer

en: Book Open
nl: Boek open

en: Certificate
nl: Certificaat

en: Cat
nl: Kat

en: Cart Plus
nl: Winkelwagen plus

en: Cart Arrow Down
nl: Winkelwagen pijl omlaag

en: Carrot
nl: Wortel

en: Caret Up
nl: Caret omhoog

en: Caret Right
nl: Caret rechts

en: Caret Left
nl: Caret links

en: Caret Down
nl: Caret omlaag

en: Car
nl: Auto

en: Campground
nl: Camping

en: Camera Retro
nl: Camera retro

en: Calendar Week
nl: Kalender weken

en: Calendar Plus
nl: Kalender plus

en: Calendar Minus
nl: Kalender minus

en: Calendar Day
nl: Kalenderdag

en: Calendar Check
nl: Kalender controleren

en: Calculator
nl: Rekenmachine

en: Business Time
nl: Bedrijfstijd

en: Burst
nl: Barst

en: Bullhorn
nl: Megafoon

en: Bug
nl: Kever

en: Broom
nl: Bezem

en: Briefcase Medical
nl: Aktentas medisch

en: Briefcase
nl: Aktetas

en: Bridge
nl: Brug

en: Bread Slice
nl: Plak brood

en: Brain
nl: Brein

en: Bowling Ball
nl: Bowlingbal

en: Bottle Water
nl: Flessenwater

en: Border None
nl: Rand geen

en: Border All
nl: Rand alle

en: Chart Bar
nl: Grafiek balk

en: Chart Area
nl: Grafiek gebied

en: Code Fork
nl: Code fork

en: Code Branch
nl: Code branche

en: Closed Captioning
nl: Gesloten bijschrift

en: Clock
nl: Klok

en: Clipboard List
nl: Klembord lijst

en: Clipboard Check
nl: Klembord controle

en: Clipboard
nl: Klembord

en: City
nl: Stad

en: Circle Plus
nl: Cirkel plus

en: Circle Notch
nl: Cirkel inkeping

en: Circle Info
nl: Cirkel informatie

en: Circle Dot
nl: Omcirkelde stip

en: Circle Arrow Up
nl: Cirkel pijl omhoog

en: Circle Arrow Right
nl: Cirkel pijl rechts

en: Circle Arrow Left
nl: Cirkel pijl links

en: Circle Arrow Down
nl: Cirkel pijl omlaag

en: Children
nl: Kinderen

en: Child
nl: Sub

en: Chevron Up
nl: Chevron omhoog

en: Chevron Right
nl: Chevron rechts

en: Chevron Down
nl: Chevron omlaag

en: Chess Queen
nl: Schaakstuk koningin

en: Chess King
nl: Schaakstuk koning

en: Chess
nl: Schaken

en: Cheese
nl: Kaas

en: Check Double
nl: Controleer twee keer

en: Chart Pie
nl: Grafiek: taart

en: Chart Line
nl: Lijngrafiek

en: Chair
nl: Stoel

en: Creative Commons Noncommercial
nl: Creative Commons - niet commercieel

en: Dollar Sign
nl: Dollar teken

en: Dog
nl: Hond

en: Divide
nl: Delen

en: Disease
nl: Ziekte

en: Dice D6
nl: Dobbelsteen D6

en: Dice
nl: Dobbelsteen

en: Diamond
nl: Diamant

en: Delicious
nl: Heerlijk

en: Cubes
nl: Kubussen

en: Cube
nl: Kubus

en: Crown
nl: Kroon

en: Crosshairs
nl: Kruisdraad

en: Crop
nl: Bijsnijden

en: Cow
nl: Koe

en: Cookie Bite
nl: Koekje hap

en: Compress
nl: Comprimeren

en: Compass
nl: Kompas

en: Compact Disc
nl: Compact disc

en: Comment Slash
nl: Reactie slash

en: Comment Dots
nl: Reactie stippen

en: Coins
nl: Munten

en: Codie Pie
nl: Codie pie

en: Feather
nl: Veer

en: Fan
nl: Ventilator

en: Eye Dropper
nl: Oog druppelaar

en: Eye
nl: Oog

en: Exclamation
nl: Uitroepteken

en: Euro Sign
nl: Euro teken

en: Eraser
nl: Gum

en: Equals
nl: Gelijk aan

en: Envira Gallery
nl: Envira galerij

en: Envelope Open Text
nl: Envelop open tekst

en: Envelope Open
nl: Envelop open

en: Envelope
nl: Envelop

en: Ellipsis
nl: Ellipse

en: Elevator
nl: Lift

en: Eject
nl: Uitwerpen

en: Egg
nl: Ei

en: Dumpster
nl: Vuilnisbak

en: Drum Steelpan
nl: Trommel steelpan

en: Drum
nl: Trommel

en: Dragon
nl: Draak

en: Chevron Left
nl: Chevron links

en: Building
nl: Gebouw

en: Bath
nl: Bad

en: Amazon Pay
nl: Amazon pay

en: A versatile form builder plugin.
nl: Een uitgebreide en flexiebele formulier bouwer plugin.

en: Stripe Credit Card
nl: Stripe creditcard

en: Google Logo
nl: Google logo

en: Globe
nl: Wereldbol

en: Glasses
nl: Bril

en: Glass Water
nl: Glas water

en: Gifts
nl: Geschenken

en: Gift
nl: Geschenk

en: Genderless
nl: Geslachtsloos

en: Gears
nl: Versnelling

en: Gear
nl: Uitrusting

en: Get Pocket
nl: Verkrijg Pocket

en: Arrow Up Z A
nl: Pijl omhoog Z A

en: Arrow Up A Z
nl: Pijl omhoog A Z

en: Arrow Up 9 1
nl: Pijl omhoog 9 1

en: Arrow Up 1 9
nl: Pijl omhoog 1 9

en: Arrow Down A Z
nl: Pijl omlaag A Z

en: Arrow Down 9 1
nl: Pijl omlaag 9 1

en: Arrow Down 1 9
nl: Pijl omlaag 1 9

en: Apper Systems AB
nl: Apper systems AB

en: Angry Creative
nl: Boos creatief

en: Angles Up
nl: Hoeken omhoog

en: Amazon Web Services (AWS)
nl: Amazon web diensten (AWS)

en: Accessible Icon
nl: Toegankelijkheid icoon

en: File Import
nl: Bestand importeren

en: File Image
nl: Bestand afbeelding

en: File Export
nl: Bestand exporteren

en: File Excel
nl: Bestand Excel

en: File Contract
nl: Bestand contract

en: File Code
nl: Bestand code

en: File Audio
nl: Bestand audio

en: Forward
nl: Doorsturen

en: Fly
nl: Vlieg

en: Flask
nl: Kolf

en: Flag Checkered
nl: Finishvlag

en: Fish
nl: Vis

en: First Order
nl: Eerste bestelling

en: Fire Extinguisher
nl: Brandblusser

en: Fill Drip
nl: Vul drip

en: File Word
nl: Bestand word

en: File Video
nl: Bestand video

en: File Signature
nl: Bestand handtekening

en: File Prescription
nl: Bestand voorschrift

en: File Powerpoint
nl: Bestand powerpoint

en: File Pdf
nl: PDF bestand

en: File Invoice
nl: Factuur indienen

en: File Invoice Dollar
nl: Bestand factuur dollar

en: Visa Credit Card
nl: Visa creditcard

en: Paypal Credit Card
nl: PayPal creditcard

en: Eye Slash
nl: Oog slash

en: Anchor Circle Exclamation
nl: Anker cirkel uitroepteken

en: Anchor Circle Xmark
nl: Anker cirkel Xmark

en: Anchor Lock
nl: Anker vergrendeling

en: Arrow Down Long
nl: Pijl naar beneden lang

en: Arrow Down Short Wide
nl: Pijl naar beneden kort breed

en: Arrow Down Up Across Line
nl: Pijl omlaag omhoog over lijn

en: Arrow Down Up Lock
nl: Pijl omlaag omhoog vergrendeling

en: Arrow Down Wide Short
nl: Pijl naar beneden breed kort

en: Arrow Down Z A
nl: Pijl omlaag Z A

en: Arrow Left Long
nl: Pijl links lang

en: Arrow Pointer
nl: Pijl aanwijzer

en: Arrow Right Arrow Left
nl: Pijl rechts pijl links

en: Arrow Right From Bracket
nl: Pijl rechts van haakje

en: Arrow Right Long
nl: Pijl rechts lang

en: Arrow Right To City
nl: Pijl naar rechts naar stad

en: Arrow Rotate Left
nl: Pijl naar links draaien

en: Arrow Rotate Right
nl: Pijl naar rechts draaien

en: Arrow Trend Down
nl: Pijl trend naar beneden

en: Arrow Trend Up
nl: Pijl trend omhoog

en: Arrow Up From Bracket
nl: Pijl omhoog vanaf haakje

en: Arrow Up From Ground Water
nl: Pijl omhoog vanuit grondwater

en: Arrow Up From Water Pump
nl: Pijl omhoog vanaf waterpomp

en: Arrow Up Right Dots
nl: Pijl omhoog rechts stippen

en: Arrow Up Right From Square
nl: Pijl omhoog rechts uit vierkant

en: Arrow Up Short Wide
nl: Pijl omhoog kort breed

en: Arrow Up Wide Short
nl: Pijl omhoog breed kort

en: Arrows Rotate
nl: Pijlen draaien

en: Arrows Spin
nl: Pijlen draaien

en: Arrows Split Up And Left
nl: Pijlen splitsen op en links

en: Arrows To Circle
nl: Pijlen naar cirkel

en: Arrows To Dot
nl: Pijlen naar punt

en: Arrows To Eye
nl: Pijlen naar oog

en: Arrows Turn Right
nl: Pijlen draaien naar rechts

en: Arrows Turn To Dots
nl: Pijlen veranderen in stippen

en: Arrows Up Down
nl: Pijlen omhoog omlaag

en: Arrows Up Down Left Right
nl: Pijlen omhoog omlaag links rechts

en: Backward Fast
nl: Achteruit snel

en: Backward Step
nl: Terugstap

en: Bacteria
nl: Bacteriën

en: Bacterium
nl: Bacterie

en: Ban Smoking
nl: Verbied roken

en: Bandage
nl: Verband

en: Bars Staggered
nl: Balken versprongen

en: Baseball Bat Ball
nl: Baseball knuppel bal

en: Basket Shopping
nl: Winkelmandje winkelen

en: Bed Pulse
nl: Bed pulse

en: Beer Mug Empty
nl: Bierpul leeg

en: Bitcoin Sign
nl: Bitcoin teken

en: Blender Phone
nl: Blender telefoon

en: Bone
nl: Bot

en: Border Top Left
nl: Rand linksboven

en: Bore Hole
nl: Boor gat

en: Bowl Rice
nl: Kom rijst

en: Brazilian Real Sign
nl: Braziliaanse realteken

en: Building Columns
nl: Kolommen bouwen

en: Building Flag
nl: Gebouw vlag

en: Building Lock
nl: Gebouwslot

en: Building Ngo
nl: Gebouw ngo

en: Building User
nl: Gebruiker bouwen

en: Calendar Days
nl: Kalenderdagen

en: Calendar Xmark
nl: Kalender Xmark

en: Camera Rotate
nl: Camera draaien

en: Canadian Maple Leaf
nl: Canadese esdoornblad

en: Candy Cane
nl: Zuurstok

en: Car Battery
nl: Autobatterij

en: Car Rear
nl: Achterkant van de auto

en: Car Tunnel
nl: Autotunnel

en: Cart Shopping
nl: Winkelwagen winkelen

en: Cash Register
nl: Kassa

en: Amazon Pay Credit Card
nl: Amazon Pay creditcard

en: American Express Credit Card
nl: American Express creditcard

en: Apple Pay Credit Card
nl: Apple Pay creditcard

en: Diner's Club Credit Card
nl: Creditcard van Diner's Club

en: JCB Credit Card
nl: JCB creditcard

en: MasterCard Credit Card
nl: MasterCard creditcard

en: Chalkboard
nl: Schoolbord

en: Champagne Glasses
nl: Champagneglazen

en: Charging Station
nl: Oplaadstation

en: Chart Column
nl: Grafiek kolom

en: Chess Board
nl: Schaakbord

en: Church
nl: Kerk

en: Circle Half Stroke
nl: Cirkel halve lijn

en: Circle Left
nl: Cirkel links

en: Circle Minus
nl: Cirkel minus

en: Circle Nodes
nl: Cirkel knooppunten

en: Circle Pause
nl: Cirkel pauze

en: Circle Play
nl: Cirkel afspelen

en: Circle Right
nl: Cirkel rechts

en: Clipboard Question
nl: Klembord vraag

en: Clipboard User
nl: Klembord gebruiker

en: Clock Rotate Left
nl: Klok naar links draaien

en: Cloud Arrow Down
nl: Cloud pijl naar beneden

en: Cloud Showers Heavy
nl: Zware regenbuien

en: Cloud Showers Water
nl: Wolken regen water

en: Boxes Packing
nl: Dozen inpakken

en: Boxes Stacked
nl: Gestapelde dozen

en: Computer Mouse
nl: Computer muis

en: Dna
nl: DNA

en: Dong Sign
nl: Dong teken

en: Door Closed
nl: Gesloten deur

en: Door Open
nl: Geopende deur

en: Dove
nl: Doof

en: Earth Europe
nl: Aarde Europa

en: Earth Asia
nl: Aarde Azië

en: Earth Africa
nl: Aarde Afrika

en: Earth Americas
nl: Aarde Amerika

en: Earlybirds
nl: Vroegevogels

en: Edge Browser
nl: Edge browser

en: Edge Legacy Browser
nl: Edge legacy browser

en: Ellipsis Vertical
nl: Ellipsis verticaal

en: Ello
nl: Hallo

en: Galactic Empire
nl: Galactisch rijk

en: Explosion
nl: Explosie

en: Face Angry
nl: Gezicht boos

en: Face Dizzy
nl: Gezicht duizelig

en: Face Flushed
nl: Gezicht blozend

en: Face Frown
nl: Gezichtsfrons

en: Face Frown Open
nl: Gezicht frons open

en: Face Grimace
nl: Gezicht grimas

en: Face Grin
nl: Gezicht grijns

en: Face Grin Beam
nl: Gezicht grijns straal

en: firstdraft
nl: eerste concept

en: Fish Fins
nl: Vis vinnen

en: Flag Usa
nl: Amerikaanse vlag

en: Football
nl: Voetbal

en: Forward Fast
nl: Snel vooruit

en: Forward Step
nl: Voorwaartse stap

en: Franc Sign
nl: Franc teken

en: Frog
nl: Kikker

en: Galactic Republic
nl: Galactische Republiek

en: Galactic Senate
nl: Galactische senaat

en: Gas Pump
nl: Brandstofpomp

en: Gauge
nl: Meter

en: Gauge High
nl: Meter hoog

en: Gauge Simple
nl: Meter eenvoudig

en: Gauge Simple High
nl: Meter eenvoudig hoog

en: GG Currency
nl: GG valuta

en: Alternate GitHub
nl: Alternatieve GitHub

en: Florin Sign
nl: Florin teken

en: GG Currency Circle
nl: GG valuta cirkel

en: File Zipper
nl: Bestandscompressor

en: Filter Circle Dollar
nl: Filter cirkel dollar

en: Filter Circle Xmark
nl: Filter Cirkel Xmark

en: Fire Burner
nl: Vuurbrander

en: Fire Flame Curved
nl: Vuur vlam gebogen

en: Fire Flame Simple
nl: Vuur vlam eenvoudig

en: Firefox Browser
nl: Firefox browser

en: Alternate First Order
nl: Alternatieve eerste bestelling

en: Flask Vial
nl: Flacon flesje

en: Floppy Disk
nl: Floppy disk

en: Folder Closed
nl: Folder gesloten

en: Folder Minus
nl: Folder minus

en: Folder Open
nl: Folder open

en: Folder Tree
nl: Folderstructuur

en: Glass Water Droplet
nl: Glazen waterdruppel

en: Glide
nl: Glijden

en: Golf Ball Tee
nl: Golfbal tee

en: Baht Sign
nl: Baht teken

en: Bell Concierge
nl: Bell concierge

en: Book Atlas
nl: Boek atlas

en: Book Bible
nl: Boek bijbel

en: Book Medical
nl: Boek medisch

en: Book Open Reader
nl: Boek open reader

en: Bridge Circle Check
nl: Brug cirkel controle

en: Bridge Circle Exclamation
nl: Brug cirkel exclamatie

en: Bridge Circle Xmark
nl: Brug cirkel Xmark

en: Bridge Lock
nl: Brug vergrendeling

en: Bridge Water
nl: Brug water

en: Broom Ball
nl: Bezem bal

en: Bug Slash
nl: Bug schuine streep

en: Building Circle Arrow Right
nl: Gebouw cirkel pijl rechts

en: Building Circle Check
nl: Gebouw cirkel controle

en: Building Circle Exclamation
nl: Gebouw cirkel exclamatie

en: Building Circle Xmark
nl: Gebouw cirkel Xmark

en: Building Shield
nl: Gebouw schild

en: Bus Simple
nl: Bus eenvoudig

en: Car Burst
nl: Auto burst

en: Discover Credit Card
nl: Discover creditkaart

en: Cedi Sign
nl: Cedi teken

en: Cent Sign
nl: Cent teken

en: Circle Chevron Up
nl: Cirkel chevron omhoog

en: Circle Dollar To Slot
nl: Cirkel dollar naar slot

en: Circle Up
nl: Cirkel omhoog

en: Cloud Sun
nl: Wolk zon

en: Cloud Sun Rain
nl: Wolk zon regen

en: Cloud Rain
nl: Wolk regen

en: Cloud Moon Rain
nl: Wolk maan regen

en: Cloud Moon
nl: Wolk maan

en: Cloud Meatball
nl: Wolk gehaktbal

en: Cloud Bolt
nl: Wolk bout

en: Cloud Arrow Up
nl: Wolk pijl omhoog

en: Code Compare
nl: Code vergelijk

en: Comment Dollar
nl: Reactie dollar

en: Comment Medical
nl: Reactie medisch

en: Comments Dollar
nl: Reacties dollar

en: Creative Commons Noncommercial (Euro Sign)
nl: Creative Commons niet-commercieel (Euroteken)

en: Creative Commons Attribution
nl: Creative Commons naamsvermelding

en: Creative Commons Public Domain
nl: Creative Commons publiek domein

en: Creative Commons Share Alike
nl: Creative Commons gelijk delen

en: Critical Role
nl: Kritieke rol

en: Diagram Next
nl: Diagram volgende

en: Diagram Predecessor
nl: Diagram voorganger

en: Diagram Project
nl: Diagram project

en: Diagram Successor
nl: Diagram opvolger

en: Diamond Turn Right
nl: Diamant sla rechtsaf

en: Digg Logo
nl: Digg logo

en: Faucet Drip
nl: Kraan druppel

en: File Circle Minus
nl: Bestand cirkel min

en: File Circle Plus
nl: Bestand cirkel plus

en: File Circle Xmark
nl: Bestand cirkel Xmark

en: File Pen
nl: Bestand pen

en: Anchor Circle Check
nl: Anker cirkel controle

en: Apple Whole
nl: Apple geheel

en: Arrow Right To Bracket
nl: Pijl naar haakje

en: Arrow Turn Down
nl: Pijl naar beneden

en: Arrow Turn Up
nl: Pijl omhoog

en: Arrows Down To Line
nl: Pijlen naar lijn

en: Arrows Down To People
nl: Pijlen naar mensen

en: Arrows Left Right
nl: Pijlen links rechts

en: Arrows Left Right To Line
nl: Pijlen links rechts naar lijn

en: Arrows Up To Line
nl: Pijlen tot lijn

en: Bag Shopping
nl: Tas winkelen

en: Bars Progress
nl: Voortgang balken

en: Font Awesome Black Tie
nl: Lettertype Awesome Black Tie

en: Book Bookmark
nl: Boek bladwijzer

en: Book Journal Whills
nl: Boek Journal Whills

en: Building Un
nl: Gebouw Un

en: Building Wheat
nl: Bouwen van tarwe

en: Cake Candles
nl: Cake kaarsen

en: Car On
nl: Auto aan

en: Car Side
nl: Auto zijkant

en: Cart Flatbed
nl: Kar flatbed

en: Cart Flatbed Suitcase
nl: Wagen platte wagen koffer

en: Chalkboard User
nl: Chalkboard gebruiker

en: Check To Slot
nl: Controleer naar slot

en: Child Dress
nl: Kind jurk

en: Child Reaching
nl: Kind bereikt

en: Child Rifle
nl: Kind geweer

en: Circle Check
nl: Controleer cirkel

en: Circle Chevron Down
nl: Cirkel chevron omlaag

en: Circle Chevron Left
nl: Cirkel chevron links

en: Circle Chevron Right
nl: Cirkel chevron rechts

en: Circle Down
nl: Cirkel naar beneden

en: Circle Exclamation
nl: Cirkel uitroepteken

en: Circle Question
nl: Cirkelvraag

en: Circle Radiation
nl: Cirkelstraling

en: Circle Stop
nl: Cirkel stop

en: Circle User
nl: Cirkel gebruiker

en: Circle Xmark
nl: Cirkel Xmark

en: Clapperboard
nl: Filmklapper

en: Code Commit
nl: Code commit

en: Code Merge
nl: Code merge

en: Code Pull Request
nl: Code pull request

en: Colon Sign
nl: Dubbelepunt teken

en: Comment Sms
nl: Opmerking SMS

en: Creative Commons Noncommercial (Yen Sign)
nl: Creative Commons niet-commercieel (Yen-teken)

en: Creative Commons No Derivative Works
nl: Creative Commons geen afgeleide werken

en: Alternate Creative Commons Public Domain
nl: Alternatief Creative Commons publiek domein

en: Creative Commons Remix
nl: Creative Commons remix

en: Creative Commons Share
nl: Creative Commons delen

en: Crow
nl: Kraai

en: Crutch
nl: Kruk

en: Cruzeiro Sign
nl: Cruzeiro bord

en: CSS 3 Logo
nl: CSS 3 logo

en: Alternate CSS3 Logo
nl: Alternatief CSS3 logo

en: Cubes Stacked
nl: Cubes gestapeld

en: Cuttlefish
nl: Zeekat

en: Delete Left
nl: Verwijder links

en: Democrat
nl: Democraat

en: Dice D20
nl: Dobbelsteen D20

en: Dice One
nl: Dobbelsteen één

en: Dice Six
nl: Dobbelsteen zes

en: Dice Three
nl: Dobbelsteen drie

en: Down Left And Up Right To Center
nl: Links omlaag en rechts omhoog naar het midden

en: Draw Polygon
nl: Teken veelhoek

en: Drupal Logo
nl: Drupal logo

en: Dumpster Fire
nl: Containerbrand

en: Ear Deaf
nl: Oor doof

en: Ear Listen
nl: Oor luisteren

en: Earth Oceania
nl: Aarde Oceanië

en: Envelope Circle Check
nl: Envelop cirkel controle

en: Envelopes Bulk
nl: Enveloppen bulk

en: Eye Low Vision
nl: Oog lage visie

en: Face Grin Beam Sweat
nl: Gezicht grijns straal zweet

en: Face Grin Hearts
nl: Gezicht grijns harten

en: Face Grin Squint
nl: Gezicht grijns loens

en: Face Grin Squint Tears
nl: Gezicht grijns samengeknepen tranen

en: Face Grin Stars
nl: Gezicht grijns sterren

en: Face Grin Tears
nl: Gezicht grijns tranen

en: Face Grin Tongue
nl: Gezicht grijns tong

en: Face Grin Tongue Squint
nl: Gezicht grijns tong scheel

en: Face Grin Tongue Wink
nl: Gezicht grijns tong knipoog

en: Face Grin Wide
nl: Breed grijnzend gezicht

en: Face Grin Wink
nl: Gezicht grijns knipoog

en: Face Kiss Wink Heart
nl: Face Kiss Wink Hart

en: Face Laugh Wink
nl: Gezicht lach knipoog

en: Face Rolling Eyes
nl: Gezicht rolt met ogen

en: Face Sad Cry
nl: Gezicht verdrietig huilen

en: Face Sad Tear
nl: Gezicht verdriet traan

en: Face Smile
nl: Gezicht glimlach

en: Face Smile Beam
nl: Gezicht glimlach straal

en: Face Smile Wink
nl: Gezicht glimlach knipoog

en: Face Surprise
nl: Verbaasde Gezicht

en: Face Tired
nl: Vermoeid gezicht

en: Faucet
nl: Kraan

en: Ferry
nl: Veerboot

en: File Arrow Down
nl: Bestand pijl omlaag

en: File Arrow Up
nl: Bestand Pijl Omhoog

en: File Circle Check
nl: Bestand cirkel controle

en: File Circle Exclamation
nl: Bestand cirkel uitroepteken

en: File Circle Question
nl: Bestand cirkel vraag

en: File Csv
nl: Bestand Csv

en: File Lines
nl: Bestandsregels

en: File Medical
nl: Bestand medisch

en: File Shield
nl: Bestandschild

en: File Waveform
nl: Bestand golfvorm

en: Chess Rook
nl: Schaakstuk toren

en: Chess Pawn
nl: Schaakstuk pion

en: Chess Knight
nl: Schaakstuk paard

en: Chess Bishop
nl: Schaakstuk loper

en: Box Tissue
nl: Doos zakdoekjes

en: Box Archive
nl: Vak archief

en: Box
nl: Vak

en: Box Open
nl: Vak open

en: Name
nl: Naam

en: Show Text with
nl: Toon tekst met

en: Choose if you want to display Icon with the Text selected Profile Type for logged out users.
nl: Kies of je een icoon wilt weergeven met het geselecteerde profieltype voor uitgelogde gebruikers.

en: Choose if you want to display Icon or Avatar with the Text selected Profile Type.
nl: Kies of je een icoon of avatar wilt weergeven met het geselecteerde profieltype.

en: This setting is generally not recommended on search page. If you would like to enable it, uncheck this option
nl: Deze instelling wordt over het algemeen niet aanbevolen op zoekpagina's. Als je het wil inschakelen, vink deze optie dan uit

en: This setting is generally not recommended on archives pages, etc. If you would like to enable it, uncheck this option
nl: Deze instelling wordt over het algemeen niet aanbevolen op archiefpagina's enz. Als je het wil inschakelen, vink deze optie dan uit

en: This setting is generally not recommended on 404 page. If you would like to enable it, uncheck this option
nl: Deze instelling wordt over het algemeen niet aanbevolen op 404 pagina's. Als je het wil inschakelen, vink deze optie dan uit

en: WordPress Theme
nl: WordPress thema

en: Products
nl: Producten

en: Read more about %s
nl: Lees meer over %s

en: Collection
nl: Collectie

en: Site Navigation:
nl: Navigatie op de site:

en: This is a demo store for testing purposes &mdash; no orders shall be fulfilled.
nl: Dit is een demo winkel voor testdoeleinden &mdash; er worden geen bestellingen uitgevoerd.

en: 'None' respects hierarchy; 'Behind' position is not applicable for single product page.
nl: 'Geen' respecteert hiërarchie; 'Achter' positie is niet van toepassing voor enkele product pagina.

en: 'None' respects hierarchy; 'Below' position is not applicable for single product page.
nl: 'Geen' respecteert hiërarchie; 'Onder' positie is niet van toepassing voor enkele product pagina.

en:  Page Title
nl:  Titel van de pagina

en: 300+ Templates
nl: 300+ templates

en: Taxonomy Font
nl: Lettertype taxonomie

en: Post Title Size
nl: Grootte bericht titel

en: Zoom Out
nl: Uitzoomen

en: Taxonomies
nl: Taxonomieën

en: Single Page
nl: Enkelvoudige pagina

en: Read More
nl: Lees meer

en: Previous
nl: Vorige

en: Post Meta
nl: Bericht meta

en: Next
nl: Volgende

en: Location
nl: Locatie

en: Live Search
nl: Live zoeken

en: List
nl: Lijst

en: Hover Effect
nl: Hoveren effect

en: Grid
nl: Raster

en: Post Elements
nl: Bericht elementen

en: Heading
nl: Koptekst

en: Subheading
nl: Subkop

en: Separated
nl: Gescheiden

en: Reveal Effect
nl: Onthullingseffect

en: Results Layout
nl: Lay-out resultaten

en: Read More »
nl: Meer lezen »

en: Prefix Label
nl: Voorvoegsel label

en: Posts Filter
nl: Berichten filter

en: Post Per Page
nl: Bericht per pagina

en: Post pagination
nl: Bericht paginering

en: Post Cards
nl: Berichtkaarten

en: Meta Font Size
nl: Meta lettertype grootte

en: Layout 3
nl: Lay-out 3

en: Divider Type
nl: Type scheidingsteken

en: Container Structure
nl: Structuur container

en: Contained
nl: Ingesloten

en: Classic Layout
nl: Klassieke lay-out

en: Author Avatar
nl: Auteur avatar

note: translators: %s: Name of special page type
en: %s Page
nl: %s pagina

en: Section Placement
nl: Sectie plaatsing

en: Remove the padding around featured image when position is "None".
nl: Verwijder de padding rond uitgelichte afbeeldingen wanneer de positie "Geen" is.

en: Here are the search results for your search.
nl: Hier zijn de zoekresultaten voor je zoekopdracht.

en: When Results Not Found
nl: Wanneer resultaten niet worden gevonden

en: When Results Found
nl: Wanneer er resultaten zijn gevonden

en: Sorry, but we could not find anything related to your search terms. Please try again.
nl: We konden niets vinden dat gerelateerd is aan je zoektermen. Probeer het opnieuw.

en: Form Position
nl: Formulier positie

en:  Title Area
nl:  Titel gebied

en: Different Transparent Logo
nl: Ander transparant logo

en: Decide whether to isolate or integrate the module with the entry content area.
nl: Beslis of je de module isoleert of integreert met het gebied voor de inhoud van de invoer.

en: Note: Image Size & Ratio won't work if Image Position set as Background.
nl: Let op: afbeelding grootte & ratio werkt niet als afbeelding positie is ingesteld als achtergrond.

en: Remove Image Padding
nl: Afbeelding padding verwijderen

en: Posts Reveal Effect
nl: Berichten onthullen effect

en: Read Post »
nl: Lees bericht »

en: Above Comments
nl: Boven reacties

en: Below Comments
nl: Onder reacties

en: To sync this option with comments, use the same positioning for both sections: Contained or Separated.
nl: Om deze optie te synchroniseren met reacties, gebruik je dezelfde positionering voor beide secties: ingesloten of gescheiden.

en: Content Images Box Shadow
nl: Inhoud afbeeldingen vak schaduw

en: Author Box with Social Share
nl: Auteur vak met sociaal delen

en: This option activates Live Search support for the search box on the no results page.
nl: Deze optie activeert Live Search ondersteuning voor het zoeken vak op de geen resultaten pagina.

en: Note:
nl: Opmerking:

en:  Certain Cart page options may not work smoothly on the block editor based Cart page. For best results with these features, prefer using a shortcode based Cart page.
nl:  Bepaalde opties voor de winkelwagen pagina werken mogelijk niet soepel op de blok-editor gebaseerde winkelwagen pagina. Voor de beste resultaten met deze functies kun je het beste een op shortcode gebaseerde pagina voor je winkelwagen gebruiken.

en:  Certain Checkout page options may not work smoothly on the block editor based Checkout page. For best results with these features, prefer using a shortcode-based Checkout page.
nl:  Bepaalde opties van de afrekenpagina werken mogelijk niet soepel op de op de blok-editor gebaseerde afrekenpagina. Voor de beste resultaten met deze functies kun je het beste een op shortcode gebaseerde afrekenpagina gebruiken.

en: 404 Page
nl: 404 pagina

en: Search...
nl: Zoek...

[ctx: placeholder]
en: Search...
nl: Zoek...

en: Heading Color
nl: Koptekst kleur

en: Large
nl: Groot

en: Wide
nl: Breed

en: Global Highlight
nl: Globale markering

en: Search Within Post Types
nl: Zoeken binnen berichttypen

en: Medium Large
nl: Medium groot

en: Archive Banner
nl: Archief banner

en: 'None' respects hierarchy; 'Below' positions image on top of the article.
nl: 'None' respecteert hiërarchie; 'Below' plaatst afbeelding bovenop het artikel.

en: 'None' respects hierarchy; 'Behind' positions the image under the article.
nl: 'None' respecteert hiërarchie; 'Behind' plaatst de afbeelding onder het artikel.

en: Image Ratio
nl: Afbeelding ratio

en: You can specify Custom image sizes from the Single Post's 'Featured Image Size' option.
nl: Je kunt aangepaste afbeeldingsformaten opgeven via de optie 'Afmeting uitgelichte afbeelding' van het enkelvoudige bericht.

en: No results found
nl: Geen resultaten gevonden

en: Customizing ▸ %s
nl: Aanpassen ▸ %s

en: Other System Fonts
nl: Andere systeem lettertypen

en: Input Highlight
nl: Invoer markeren

en: Search Width
nl: Zoekbreedte

en: Enable Sticky Sidebar
nl: Sticky zijbalk inschakelen

en: Customizing &#9656; %s
nl: Aanpassen van &#9656; %s

en: Full Size
nl: Volledige grootte

en: Page Background
nl: Pagina achtergrond

en: Surface Colors
nl: Oppervlakte kleuren

en: Enabling this option will override global > colors > surface color options
nl: Als je deze optie inschakelt, worden globale> kleuren> opties voor oppervlaktekleuren overschreven

en: Behind
nl: Achter

en: Below
nl: Onder

en: Behind Positioned Image Width
nl: Achter geplaatste afbeelding breedte

en: Original
nl: Origineel

en: Predefined
nl: Voorgedefinieerd

note: translators: 1: link open markup, 2: link close markup
en: Calculate a personalized image ratio using this %1$s online tool %2$s for your image dimensions.
nl: Bereken een persoonlijke afbeeldingsverhouding met deze %1$s online tool %2$s voor je afbeeldingsafmetingen.

en: Image Size
nl: Grootte afbeelding

en: Single Banner
nl: Enkele banner

en: Enable Brand Color On Hover
nl: Merkkleur inschakelen bij hoveren

en: Site Builder
nl: Sitebouwer

en: Logo Color
nl: Logo kleur

en: Use it with transparent images for optimal results.
nl: Gebruik het met transparante afbeeldingen voor optimale resultaten.

en: Post Comment
nl: Reactie plaatsen

en: Global Sidebar Style
nl: Globale zijbalk stijl

en: Course/Lesson Sidebar Style
nl: Cursus/les stijl zijbalk

en: Narrow
nl: Smal

en: Sidebar Style
nl: Zijbalk stijl

en: Container Style
nl: Container stijl

en: Container style will apply only when layout is set to either normal or narrow.
nl: Container stijl wordt alleen toegepast als de lay-out is ingesteld op normaal of smal.

en: Sidebar will only apply when container layout is set to normal.
nl: Zijbalk is alleen van toepassing als de container lay-out is ingesteld op normaal.

note: translators: 1: Astra, 2: Theme rating link
en: Enjoyed %1$s? Please leave us a %2$s rating. We really appreciate your support!
nl: Heb je %1$s leuk gevonden? Laat ons een %2$s waardering achter. We waarderen je steun enorm!

en: Thank you for using
nl: Bedankt voor het gebruik van

en: Disable Banner Area
nl: Banner gebied uitschakelen

en: Paypal
nl: PayPal

en: Social sharing options
nl: Opties voor sociaal delen

en: Last Updated
nl: Laatst geüpdatet

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: Solid
nl: Solide

en: Dotted
nl: Gestippeld

en: Site Accessibility
nl: Toegankelijkheid van de site

en: Accessibility
nl: Toegankelijkheid

en: Add To Cart Action
nl: Toevoegen aan winkelwagen actie

en: Discover
nl: Ontdek

en: Redirect To Checkout Page
nl: Omleiden naar afrekenpagina

en: Redirect To Cart Page
nl: Omleiden naar winkelwagenpagina

en: Please publish the changes and see result on the frontend.<br />[Slide in cart requires Cart added inside Header Builder]
nl: Publiceer de wijzigingen en bekijk het resultaat op de front-end.<br />[Slider in winkelwagen vereist winkelwagen toegevoegd in header builder]

en: Read Time
nl: Lees tijd

en: Color & Typography Options
nl: Kleur & typografische opties

en: Installed
nl: Geïnstalleerd

en: Activated
nl: Geactiveerd

en: Header Settings
nl: Header instellingen

en: Services
nl: Diensten

en: About
nl: Over

en: Reviews
nl: Beoordelingen

en: Primary
nl: Primair

en: Featured
nl: Uitgelicht

en: Description
nl: Beschrijving

en: Blog Title
nl: Blogtitel

en: Documentation
nl: Documentatie

en: Banner Layout
nl: Banner lay-out

en: Horizontal Alignment
nl: Horizontale uitlijning

en: Select
nl: Selecteer

en: Archive
nl: Archief

en: Scroll to Top
nl: Scroll naar boven

en: Sorry, you are not allowed to do this operation.
nl: Je hebt geen toestemming om deze bewerking te doen.

en: Nonce validation failed
nl: Nonce validatie mislukt

en: Sorry, something went wrong.
nl: Er is iets fout gegaan.

en: No post data found!
nl: Geen berichtgegevens gevonden!

en: Successfully saved data!
nl: Gegevens succesvol opgeslagen!

en: Sorry, you cannot list resources.
nl: Je kunt geen bronnen vermelden.

en: Installing
nl: Aan het installeren

en: Blog Options
nl: Blog opties

en: Ultimate Video Player For WordPress.
nl: Ultieme videospeler voor WordPress.

en: Why Us
nl: Waarom wij

en: Site Title Visibility
nl: Zichtbaarheid van sitetitel

en: Site Tagline Visibility
nl: Zichtbaarheid van de slogan van de site

en: Narrow Container Width
nl: Smalle containerbreedte

en: Layout 1
nl: Lay-out 1

en: Layout 2
nl: Lay-out 2

en: Blog Description
nl: Blogbeschrijving

en: Archive Description
nl: Archiefbeschrijving

en: Banner Min Height
nl: Banner minimale hoogte

en: Inner Elements Spacing
nl: Afstand binnenste elementen

en: Font Extras
nl: Lettertype extra's

en: Taxonomy
nl: Taxonomie

en: Use as Background
nl: Gebruik als achtergrond

en: Custom Post Types
nl: Aangepaste berichttypen

en: Local font files not present.
nl: Lokale lettertype bestanden niet aanwezig.

en: Failed to Flush, try again later.
nl: Flush mislukt, probeer het later nog eens.

en: Note: To get design settings in action make sure to enable Scroll to Top.
nl: Opmerking: om de ontwerpinstellingen in actie te zien, moet je scrollen naar bovenkant inschakelen.

en: Display On
nl: Weergeven op

en: Enable Scroll to Top
nl: Scroll naar bovenkant inschakelen

en: Free WordPress Page Builder.
nl: Gratis WordPress pagina builder.

en: Recover lost revenue automatically.
nl: Inkomstenverlies automatisch terugwinnen.

en: #1 Sales Funnel WordPress Builder.
nl: #1 sales funnel WordPress bouwer.

en: Single
nl: Enkele

en: Overlay Color
nl: Overlay kleur

en: Container Background
nl: Container achtergrond

note: translators: 1: post type
en: Note: This description appear on %1$s archive for banner Layout 2.
nl: Opmerking: deze beschrijving staat op %1$s archief voor banner lay-out 2.

note: translators: 1: post type
en: Note: This title appear on %1$s archive for banner Layout 2.
nl: Opmerking: deze titel verschijnt op %1$s archief voor banner lay-out 2.

en: Enable Smooth Scroll to ID
nl: Vloeiend scrollen naar ID inschakelen

en: Stack on Responsive
nl: Stapel op responsive

en: Text Options
nl: Tekstopties

en: Automate your WordPress setup.
nl: Automatiseer je WordPress instelling.

en: Upgrade Now
nl: Upgrade nu

en: Add payment title
nl: Betaaltitel toevoegen

en: Unlock with Astra Pro
nl: Ontgrendelen met Astra Pro

en: Unlock
nl: Ontgrendel

en: Astra Works Seamlessly with WooCommerce!
nl: Astra werkt naadloos samen met WooCommerce!

en: Sidebar spacing
nl: Afstand tussen zijbalken

en: Sidebar color options
nl: Zijbalk kleur opties

en: Widget color options
nl: Widget kleur opties

en: Widget title typography
nl: Widget titel typografie

en: Widget content typography
nl: Widget inhoud typografie

en: Make sidebars work harder to engage with Astra Pro
nl: Laat zijbalken harder werken om met Astra Pro te werken

en: Full Width layout
nl: Volledige breedte lay-out

en: Fluid layout
nl: Vloeiende lay-out

en: Container spacings
nl: Afstanden tussen containers

en: Extended typography options
nl: Uitgebreide typografische opties

en: Extended spacing options
nl: Uitgebreide afstandsopties

en: Archive read time
nl: Archief leestijd

en: Auto load previous posts
nl: Automatisch laden van vorige berichten

en: Unlock your full design potential and build a website to be proud of with Astra Pro.
nl: Ontgrendel je volledige ontwerppotentieel en bouw een site om trots op te zijn met Astra Pro.

en: Grid, Masonry layout
nl: Raster, masonry lay-out

en: Single post read time
nl: Leestijd enkelvoudig bericht

en: Custom featured images size
nl: Aangepaste grootte van uitgelichte afbeeldingen

en: Padded layout
nl: Padded lay-out

en: Use every tool at your disposal to optimize your online store for conversion. All the advantages you need to make more profit!
nl: Gebruik elke tool die je tot je beschikking hebt om je online winkel te optimaliseren voor conversie. Alle voordelen die je nodig hebt om meer winst te maken!

en: Use containers to their maximum potential with Astra Pro
nl: Gebruik containers met maximaal potentieel met Astra Pro

en: Single post navigation control
nl: Enkelvoudige bericht navigatie besturing

en: Extensive range of tools to help blog pages stand out.
nl: Uitgebreide reeks gereedschappen om blogpagina's te laten opvallen.

en: Take your blog to the next level with powerful design features.
nl: Til je blog naar een hoger niveau met krachtige ontwerpfuncties.

en: Astra Menu Settings
nl: Astra menu instellingen

en: Real-Time Quantity Updates
nl: Real-time hoeveelheid updates

en: Enable Sticky Add to Cart
nl: Sticky Toevoegen aan winkelwagen inschakelen

en: Sticky Placement
nl: Sticky plaatsing

en: Sticky Add To Cart Colors
nl: Sticky Toevoegen aan winkelwagen kleuren

en: Note: To get design settings make sure to enable sticky add to cart.
nl: Opmerking: Om de ontwerpinstellingen te krijgen, moet je sticky Toevoegen aan winkelwagen inschakelen.

en: Plus Quantity
nl: Plus hoeveelheid

en: Minus Quantity
nl: Minus hoeveelheid

en: Hide Cart Total Label
nl: Verberg winkelwagen totaal label

en: Count Color
nl: Aantal kleur

en: Sale!
nl: Uitverkoop!

en: Guaranteed Safe Checkout
nl: Gegarandeerd veilig afrekenen

en: Design 1
nl: Ontwerp 1

en: Design 2
nl: Ontwerp 2

en: Design 3
nl: Ontwerp 3

en: Shop Card Styling
nl: Shopkaart Styling

en: Horizontal Content Alignment
nl: Horizontale uitlijning van de inhoud

en: Shop Card Design
nl: Ontwerp winkelkaarten

en: Enable Quantity Plus and Minus
nl: Hoeveelheid plus en min inschakelen

en: Adds plus and minus buttons besides product quantity
nl: Voegt plus en min knoppen toe naast product hoeveelheid

en: Extras
nl: Extra's

en: Payments
nl: Betalingen

en: Grayscale
nl: Grijsschaal

en: Payment Title
nl: Titel betaling

en: Hide cart total label if cart is empty
nl: Verberg winkelwagen totaal label indien winkelwagen leeg is

en: Choose Icon Colors
nl: Icoon kleuren kiezen

en: Select Cart Icon
nl: Selecteer winkelwagen icoon

en: Sticky Add To Cart
nl: Sticky toevoegen aan winkelwagen

en: Slide In Cart
nl: Slide-In winkelwagen

en: Slide in Cart Width
nl: Slide-in winkelwagen breedte

en: Columns
nl: Kolommen

en: Enable Breadcrumb
nl: Kruimelpad inschakelen

en: No products in the cart.
nl: Geen producten in de winkelwagen.

en: Continue Shopping
nl: Verder winkelen

en: Custom separator
nl: Aangepast scheidingsteken

en: Heading (H1-H6)
nl: Koptekst (H1-H6)

en: View Astra Pro Features
nl: Bekijk Astra Pro functies

en: Global Sidebar Layout
nl: Globale zijbalk lay-out

en: Course/Lesson Sidebar Layout
nl: Cursus/les zijbalk lay-out

en: & Free Shipping
nl: & gratis verzending

en: Proceed to checkout
nl: Ga verder naar afrekenen

en: Shop Display Options
nl: Winkel weergave opties

en: Shop Layout
nl: Winkel lay-out

en: Shop Card Structure
nl: Winkel kaart structuur

en: Product Options
nl: Product opties

en: Product Variation Layout
nl: Product variatie lay-out

en: Container Layout
nl: Lay-out container

en: Changes single product variation layout to be displayed inline or stacked.
nl: Wijzigt de lay-out van afzonderlijke productvarianten om ze inline of gestapeld weer te geven.

en: Total amount
nl: Totaal bedrag

en: Currency Symbol
nl: Valuta symbool

en: Total + Currency symbol
nl: Totaal + valuta symbool

en: Cart Click Action
nl: Winkelwagen klik actie

en: Avatar Width
nl: Avatar breedte

en: Post Spacing
nl: Bericht afstand

en: Outside
nl: Buiten

en: Surface Color
nl: Oppervlakte kleur

en: Base Font
nl: Basis lettertype

en: Adds shipping text next to the product price.
nl: Voegt verzending tekst toe naast de productprijs.

en: Enable Shipping Text
nl: Verzending tekst inschakelen

en: Shipping Text
nl: Verzending tekst

en: Notice Position
nl: Bericht positie

en: Change Cart Button Text
nl: Tekst winkelwagen wijzigen

en: Add custom text for cart button
nl: Aangepaste tekst toevoegen voor winkelwagenknop

en: Product Structure Options
nl: Opties productstructuur

en: Button Width
nl: Knop breedte

en: Cart Label
nl: Winkelwagen label

en: Currency Name
nl: Valutanaam

en: Display Cart Count
nl: Toon winkelwagen aantal

en: Cart Click
nl: Winkelwagen klik

en: Cart Color
nl: Winkelwagen kleur

en: Cart Label Position
nl: Winkelwagen labelpositie

en: Body Text
nl: Body tekst

en: Borders
nl: Randen

en: Heading Font
nl: Koptekst lettertype

en: Hang Over Top
nl: Helemaal boven plaatsen

en: Misc
nl: Diversen

en: Note: The Cart Label on the header will be displayed by using shortcodes. Type any custom string in it or click on the plus icon above to add your desired shortcode.
nl: Opmerking: Het winkelwagen label in de header wordt weergegeven door gebruik te maken van shortcodes. Typ een aangepaste string in of klik op het plus icoon hierboven om je gewenste shortcode toe te voegen.

en: Cart Icon
nl: Icoon winkelwagen

en: Note: To get design settings in action make sure to select Header Position other than None.
nl: Opmerking: om de ontwerpinstellingen in actie te krijgen, moet je een andere header positie dan geen selecteren.

en: Display Settings
nl: Weergave instellingen

en: Author name:
nl: Naam auteur:

en: Related post link
nl: Gerelateerd bericht link

en: Global padding setting for WordPress Group, Column, Cover blocks, it can be overridden by respective block's Dimension setting.
nl: Globale padding instelling voor WordPress groep, kolom, omslagafbeelding blokken, het kan worden overschreven door de respectieve blok dimensie instelling.

en: Legacy
nl: Verouderd

en: Body Font
nl: Body lettertype

en: Headings Font
nl: Lettertype kopteksten

en: Stick Primary Header
nl: Primaire header vastmaken

en: Make sure to update your post for changes to take effect.
nl: Zorg ervoor dat je je bericht update, zodat de wijzigingen van kracht worden.

en: Block Editor
nl: Blok-editor

en: Extra Light 200
nl: Extra licht 200

en: Regular 400
nl: Normaal 400

en: Thin 100 Italic
nl: Dun 100 cursief

en: Extra Light 200 Italic
nl: Extra licht 200 cursief

en: Light 300 Italic
nl: Licht 300 cursief

en: Medium 500 Italic
nl: Medium 500 cursief

en: Bold 700 Italic
nl: Vet 700 cursief

en: H1 Font
nl: H1 lettertype

en: H2 Font
nl: H2 lettertype

en: H3 Font
nl: H3 lettertype

en: H4 Font
nl: H4 lettertype

en: H5 Font
nl: H5 lettertype

en: H6 Font
nl: H6 lettertype

en: Disable Header
nl: Uitschakelen header

en: Disable Elements
nl: Elementen uitschakelen

en: Advanced Settings
nl: Geavanceerde instellingen

en: Header Rows
nl: Header rijen

[ctx: Font size name]
en: Small
nl: Klein

[ctx: Font size name]
en: Large
nl: Groot

[ctx: Font size name]
en: Extra Large
nl: Extra groot

en: Core Blocks Spacing
nl: Core blokken afstand

en: Ultra-Bold 900 Italic
nl: Ultra vet 900 cursief

en: Extra-Bold 800 Italic
nl: Extra vet 800 cursief

en: Regular 400 Italic
nl: Normaal 400 cursief

en: Semi-Bold 600 Italic
nl: Semi vet 600 cursief

en: Close Cart Drawer
nl: Sluit de lade van de winkelwagen

en: Page Header
nl: Pagina header

en: No Page Headers Found
nl: Geen pagina headers gevonden

en: Stick Above Header
nl: Vastzetten boven header

en: Stick Below Header
nl: Vastzetten onder header

en: Text / Icon
nl: Tekst / Icoon

en: Color 1
nl: Kleur 1

en: Color 2
nl: Kleur 2

en: Color 3
nl: Kleur 3

en: Color 4
nl: Kleur 4

en: Color 5
nl: Kleur 5

en: Color 6
nl: Kleur 6

en: Color 7
nl: Kleur 7

en: Color 8
nl: Kleur 8

en: Color 9
nl: Kleur 9

en: Button Presets
nl: Knop voorinstellingen

en: Global Palette
nl: Globaal palet

en: Content Background
nl: Inhoud achtergrond

en: Presets
nl: Voorinstellingen

en: Palette
nl: Palet

[ctx: Color name]
en: Theme Color 1
nl: Themakleur 1

[ctx: Color name]
en: Theme Color 2
nl: Themakleur 2

[ctx: Color name]
en: Theme Color 3
nl: Themakleur 3

[ctx: Color name]
en: Theme Color 4
nl: Themakleur 4

[ctx: Color name]
en: Theme Color 5
nl: Themakleur 5

[ctx: Color name]
en: Theme Color 6
nl: Themakleur 6

[ctx: Color name]
en: Theme Color 7
nl: Themakleur 7

[ctx: Color name]
en: Theme Color 8
nl: Themakleur 8

[ctx: Color name]
en: Theme Color 9
nl: Themakleur 9

en: Site Background
nl: Site achtergrond

en: Site Title & Logo Settings
nl: Site titel & logo instellingen

en: Site Title & Logo
nl: Site titel & logo

en: Repeat
nl: Herhalen

en: Design
nl: Ontwerp

en: Image Position
nl: Positie van de afbeelding

en: Site Icons are what you see in browser tabs, bookmark bars, and within the WordPress mobile apps. Upload one here! Site Icons should be square and at least 512 × 512 pixels.
nl: Site iconen zijn wat je ziet in browser tabs, bladwijzer balken en in de mobiele WordPress apps. Upload er hier een! Site iconen moeten vierkant zijn en ten minste 512 × 512 pixels.

en: Underline Content Links
nl: Onderstreep inhoud links

en: Submenu Animation
nl: Submenu animatie

en: Search Submit
nl: Zoekopdracht verzenden

en: Title Alignment
nl: Titel uitlijning

en: Shopping Cart
nl: Winkelwagen

en: Related Posts
nl: Gerelateerde berichten

en: Posts Structure
nl: Berichtenstructuur

en: Title & Post Meta
nl: Titel & bericht meta

en: Enable Post Excerpt
nl: Schakel bericht samenvatting in

en: Excerpt Word Count
nl: Aantal woorden in samenvatting

en: Total Number of Related Posts
nl: Totaal aantal gerelateerde berichten

en: Grid Column Layout
nl: Raster kolom lay-out

en: Posts Query
nl: Berichten query

en: Related Posts by
nl: Gerelateerde berichten van

en: Categories
nl: Categorieën

en: Order by
nl: Sorteer op

en: Date
nl: Datum

en: Post Order
nl: Berichtvolgorde

en: Random
nl: Willekeurig

en: Comment Counts
nl: Aantal reacties

en: Order
nl: Sorteren

en: Ascending
nl: Oplopend

en: Descending
nl: Aflopend

en: Section Title Font
nl: Sectie titel lettertype

en: Meta Font
nl: Meta lettertype

en: Section Title
nl: Sectietitel

en: Section Background
nl: Sectie achtergrond

en: Meta Color
nl: Metakleur

en: Meta Link Color
nl: Meta link kleur

en: Disable Related Posts
nl: Schakel gerelateerde berichten uit

en: Off-Canvas Menu
nl: Menu buiten het canvas

en: Popup Padding
nl: Pop-up padding

en: Search for:
nl: Zoek naar:

en: Woo Cart Icon Color
nl: Woo winkelwagen icoon kleur

en: EDD Cart Icon Color
nl: Kleur van EDD winkelwagen icoon

en: Disable Above Header
nl: Schakel boven header uit

en: Disable Below Header
nl: Schakel onder header uit

en: Disable Mobile Header
nl: Schakel mobiele header uit

en: Disable Footer
nl: Schakel footer uit

en: Link / Text
nl: Link / Tekst

en: Menu Font
nl: Menu lettertype

en: If this color setting is not reflecting, check if colors are set from dedicated above, below or primary footer settings.
nl: Als deze kleurinstelling niet reflecteert, controleer dan of de kleuren zijn ingesteld via speciale instellingen boven, onder of primaire footer.

en: Text / Link
nl: Tekst / Link

en: Cart Tray
nl: Winkelwagen tray

en: Checkout
nl: Afrekenen

en: Button Background
nl: Knop achtergrond

en: Profile Text Color
nl: Profiel tekstkleur

en: Cart Button
nl: Winkelwagen knop

en: Checkout Button
nl: Afrekenen knop

en: Text Font
nl: Tekst lettertype

en: Title Font
nl: Titel lettertype

en: Content Font
nl: Inhoud lettertype

en: Label Color
nl: Labelkleur

en: Font
nl: Lettertype

en: Tagline Font
nl: Slogan lettertype

en: Content Link Color
nl: Kleur van inhoudslink

en: Inside
nl: Binnen

en: After
nl: Na

en: Header Position
nl: Header positie

en: HTML Color
nl: HTML-kleur

en: Text / Placeholder
nl: Tekst / Plaatshouder

en: Account Menu Color
nl: Kleur accountmenu

en: Content Font Size
nl: Inhoud lettertype grootte

en: Divider Size
nl: Scheidingsteken grootte

en: Post Title Font
nl: Berichttitel lettertype

en: Search Color
nl: Zoek kleur

en: Social Color
nl: Sociale kleur

en: Toggle Color
nl: Toggle kleur

en: Submenu Color
nl: Submenu kleur

en: Menu Spacing
nl: Menu afstand

en: Inner Element Spacing
nl: Afstand binnenste elementen

en: Hover / Active
nl: Hoveren / actief

en: Content Colors
nl: Inhoud kleuren

en: Icon Radius
nl: Icoon straal

en: Box Background
nl: Vak achtergrond

en: Title Font Size
nl: Titel lettertypegrootte

en: Tagline Font Size
nl: Slogan lettertypegrootte

en: Menu Font Size
nl: Menu lettertypegrootte

en: Background Overlay
nl: Achtergrondoverlay

en: Social
nl: Sociaal

en: Content Color
nl: Inhoud kleur

en: Divider
nl: Scheidingsteken

en: Add widgets here:
nl: Voeg hier widgets toe:

en: Click to edit this element.
nl: Klik om dit element te bewerken.

en: Click to edit this Row.
nl: Klik om deze rij te bewerken.

en: Account Woo Navigation
nl: Account Woo navigatie

en: Header Builder
nl: Header bouwer

en: Footer Builder
nl: Footer bouwer

en: Configure Menu from Here.
nl: Configureer het menu vanaf hier.

en: Active
nl: Actief

en: Menu Color
nl: Menu kleur

en: Margin
nl: Marge

en: Column
nl: Kolom

en: Height
nl: Hoogte

en: Vertical Alignment
nl: Verticale uitlijning

en: Middle
nl: Midden

en: Inner Elements Layout
nl: Innerlijke elementen lay-out

en: Inner Column Spacing
nl: Binnenste kolomafstand

en: Above Footer
nl: Boven footer

en: Primary Footer
nl: Primaire footer

en: Show Label
nl: Label weergeven

en: Color Type
nl: Kleurtype

en: Official
nl: Officieel

note: translators: %s Index
en: Button %s
nl: Knop %s

en: Visibility
nl: Zichtbaarheid

en: Secondary Menu
nl: Secundair menu

en: Menu Hover Style
nl: Menu hoveren stijl

en: Zoom In
nl: Inzoomen

en: Top Offset
nl: Bovenste offset

en: Item Divider
nl: Item scheidingsteken

en: Above Header
nl: Boven de header

en: Off-Canvas
nl: Buiten canvas

en: Header Type
nl: Type header

en: Full-Screen
nl: Volledig scherm

en: Content Alignment
nl: Inhoud uitlijning

en: Logged In View
nl: Aangemeld weergave

en: Profile Type
nl: Profieltype

en: Logged Out View
nl: Uitgelogd weergave

en: Preview
nl: Voorbeeld

en: Below Header
nl: Onder header

en: Header Types
nl: Header types

en: Display Cart Total
nl: Totaal winkelwagen weergeven

en: Display Cart Title
nl: Titel van winkelwagen weergeven

en: Toggle Button
nl: Toggle knop

en: Border Width
nl: Randbreedte

en: Style
nl: Stijl

en: EDD Cart
nl: EDD winkelwagen

en: Tagline
nl: Slogan

en: Insert HTML text here.
nl: Voeg hier HTML-tekst in.

en: Log In
nl: Log in

en: My Account
nl: Mijn account

en: Equal Width Columns
nl: Kolommen met gelijke breedte

en: Collapse to Rows
nl: Samenvouwen tot rijen

en: Two Column Grid
nl: Raster met twee kolommen

en: Left Heavy 50/25/25
nl: Links zwaar 50/25/25

en: Right Heavy 25/25/50
nl: Rechts zwaar 25/25/50

en: Wide Center 20/60/20
nl: Breed midden 20/60/20

en: First Row, Next Columns 100 - 50/50
nl: Primair rij, volgende kolommen 100 - 50/50

en: Last Row, Previous Columns 50/50 - 100
nl: Laatste rij, vorige kolommen 50/50 - 100

en: Left Heavy 66/33
nl: Links zwaar 66/33

en: Right Heavy 33/66
nl: Rechts zwaar 33/66

en: Single Row
nl: Enkele rij

en: Woo Cart
nl: Woo winkelwagen

en: You don't have the access
nl: Je hebt geen toegang

en: Logged In Account Menu
nl: Aangemeld accountmenu

en: Background Color-Image
nl: Achtergrond kleurafbeelding

en: Below Footer
nl: Onder footer

en: WooCommerce Cart
nl: WooCommerce winkelwagen

en: The Image option cannot be sortable if the Product Style is selected to the List Style
nl: De optie Afbeelding kan niet worden gesorteerd als de productstijl is geselecteerd voor de lijst stijl

en: Submenu Container
nl: Submenu container

en: Center Heavy 25/50/25
nl: Midden zwaar 25/50/25

note: translators: 1: index
en: Social Icons %s
nl: Sociale iconen %s

note: translators: 1: index
en: Social Icons
nl: Sociale iconen

en: Icons
nl: Iconen

en: Icon Spacing
nl: Icoon afstand

en: Icon Size
nl: Icoon grootte

en: Icon Color
nl: Icoon kleur

en: Icon Background Space
nl: Icoon achtergrond afstand

en: Header Cart Icon
nl: Header winkelwagen icoon

en: Close Icon Color
nl: Sluiten icoon kleur

en: Account icon link
nl: Account icoon link

en: Customize Transparent Header
nl: Pas de transparante header aan

en: Enable Cross-sells
nl: Schakel Kruislingse verkopen in

[ctx: product categories]
note: translators: 1: number of products
en: %1$s Product | %1$s Products
nl[0]: %1$s Product
nl[1]: %1$s Producten

en: No Thanks
nl: Nee bedankt

note: translators: %s usage doc link
en:  Know More.
nl:  Kom meer te weten.

en: This will be applicable for all sites from the network.
nl: Dit is van toepassing op alle sites van het netwerk.

en: Yes! Allow it
nl: Ja! Sta het toe

en: Usage Tracking
nl: Gebruikstracering

en:  This will be applicable for all sites from the network.
nl:  Dit is van toepassing op alle sites van het netwerk.

note: translators: %1$s: Theme Name, %2$s: Minimum Required version of the addon
en: Please update the %1$s to version %2$s or higher. Ignore if already updated.
nl: Update de %1$s naar versie %2$s of hoger. Negeren indien reeds geüpdatet.

en: See Library &#187;
nl: Zie bibliotheek &#187;

en: Starter Templates
nl: Starter templates

en: Letter Spacing
nl: Letterafstand

en: Astra WordPress Theme
nl: Astra WordPress thema

en: WordPress Nonce not validated.
nl: WordPress nonce niet gevalideerd.

note: translators: %d: Minutes interval
en: Every %d Minutes
nl: Elke %d Minuten

en: Customize Button Style.
nl: Knop stijl aanpassen.

en: Alignment
nl: Uitlijning

en: Position
nl: Positie

en: Color
nl: Kleur

en: Title Color
nl: Titelkleur

en: Normal
nl: Normaal

en: Heading 6
nl: Koptekst 6

en: Heading 5
nl: Koptekst 5

en: Heading 4
nl: Koptekst 4

en: Heading 3
nl: Koptekst 3

en: Heading 2
nl: Koptekst 2

en: Heading 1
nl: Koptekst 1

en: Archive Title
nl: Archieftitel

en: Colors
nl: Kleuren

en: Border
nl: Rand

en: Global
nl: Globaal

en: Hover
nl: Hoveren

en: Hover Color
nl: Hoveren kleur

en: Post Content
nl: Bericht inhoud

en: Separator
nl: Scheidingsteken

en: Size
nl: Grootte

en: Site Icon
nl: Site icoon

en: Structure
nl: Structuur

en: Top Border Color
nl: Kleur bovenste rand

en: Top Border Size
nl: Maat bovenste rand

en: Text
nl: Tekst

en: Menu Label
nl: Menulabel

en: Mobile Menu
nl: Mobiel menu

en: Take Last Item Outside Menu
nl: Plaats laatste item buiten menu

en: Divider Color
nl: Kleur van de scheidingslijn

en: Submenu Divider
nl: Scheidslijn submenu

en: Container Border
nl: Containerrand

en: Sub Menu
nl: Sub-menu

en: Width
nl: Breedte

en: Custom Width
nl: Aangepaste breedte

en: The parent menu should have a # link for the submenu to open on a link.
nl: Het hoofdmenu heeft een # link voor het submenu nodig om de link te kunnen openen.

note: Translators: %s is the page number.
en: Page %s
nl: Pagina %s

note: Translators: %s is the search query.
en: Search results for: %s
nl: Zoekresultaten voor: %s

en: Archives
nl: Archieven

en: 404 Not Found
nl: 404 niet gevonden

en: Browse:
nl: Bladeren:

note: Translators: Minute archive title. %s is the minute time format.
en: Minute %s
nl: Minuut %s

en: Before Title
nl: Voor de titel

en: Center
nl: Midden

en: All Pages, All Posts, All Attachments
nl: Alle Pagina's, Alle Berichten, Alle Bijlagen

en: Enable on Blog / Posts Page?
nl: Inschakelen op blog/berichten pagina?

en: Breadcrumb
nl: Kruimelpad

[ctx: breadcrumbs aria label]
en: Breadcrumbs
nl: Kruimelpaden

note: Translators: %s is the page number.
en: Comment Page %s
nl: Reactiepagina %s

[ctx: minute and hour archives time format]
en: g:i a
nl: H:i

en: Separator Color
nl: Scheidingsteken kleur

en: Latest posts page or when any page is selected as blog page
nl: Pagina met laatste berichten of wanneer een pagina is geselecteerd als blog pagina

en: Breadcrumb Source
nl: Kruimelpad bron

en: Breadcrumb Overview
nl: Kruimelpad overzicht

en: Blog Page is when Latest Posts are selected to be displayed on a particular page.
nl: Blog Pagina wanneer Recentste Berichten zijn geselecteerd om te worden weergegeven op een specifieke pagina.

en: Latest Posts page is your site's front page when the latest posts are displayed on the home page.
nl: Recente berichten pagina is de hoofdpagina (landingspagina) van je site wanneer de recente berichten worden weergegeven op de Home pagina.

en: Menu Toggle
nl: Menu schakelen

en: Plugin Successfully Deactivated
nl: Plugin succesvol gedeactiveerd

en: Deactivate
nl: Deactiveren

en: Deactivating
nl: Aan het deactiveren

en: Activate
nl: Activeer

en: Activating
nl: Aan het activeren

en: Primary Header Button
nl: Primaire Header Knop

en: Mobile
nl: Mobiel

en: Transparent Header Button
nl: Transparante Header Knop

en: Desktop + Mobile
nl: Desktop en Mobiel

en: Button Link
nl: Knop link

en: Button Text
nl: Knoptekst

en: Border Color
nl: Randkleur

en: Border Size
nl: Randgrootte

en: Header Button
nl: Header knop

en: Theme Button
nl: Thema knop

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Enable On
nl: Inschakelen op

en: Enable on Complete Website
nl: Inschakelen wanneer site klaar is

en: Link / Text Color
nl: Link / tekst kleur

en: Button Style
nl: Knop stijl

en: Options
nl: Opties

note: translators: %s Index
en: Button
nl: Knop

en: Image
nl: Afbeelding

en: Disable Product Navigation
nl: Product Navigatie Uitzetten

en: Variable Product Button
nl: Knop Variabel Product

en: Cart Button Text
nl: Knop Tekst Winkelwagen

en: Product Structure
nl: Product Structuur

en: Archive Columns
nl: Archief Kolommen

en: Product Archive
nl: Product Archief

en: This sidebar will be used on EDD Single Product page.
nl: Deze zijbalk zal worden gebruikt op de EDD pagina Enkel product.

en: EDD Single Product Sidebar
nl: EDD product zijbalk

en: Easy Digital Downloads Sidebar
nl: Easy Digital Downloads zijbalk

en: Archive Content Width
nl: Breedte archief inhoud

en: Variable Product Button Text
nl: Knoptekst variabel product

en: View Details
nl: Bekijk details

note: Translators: %s is the theme name. translators: %s is the Astra theme name.
en: %s Settings
nl: %s instellingen

en: 100 Italic
nl: 100 cursief

en: 200 Italic
nl: 200 cursief

en: 300 Italic
nl: 300 cursief

en: 500 Italic
nl: 500 cursief

en: 600 Italic
nl: 600 cursief

en: 700 Italic
nl: 700 cursief

en: 800 Italic
nl: 800 cursief

en: 900 Italic
nl: 900 cursief

en: Left
nl: Links

en: Right
nl: Rechts

en: Fade
nl: Vervagen

en: Slide Up
nl: Omhoog Schuiven

en: Slide Down
nl: Omlaag Schuiven

en: Nav Menu
nl: Navigatie Menu

en: Underline
nl: Onderstrepen

en: Bottom
nl: Onderkant

en: Top
nl: Bovenkant

en: Overline
nl: Lijn boven tekst

note: Translators: Author Name.
en: View all posts by %1$s
nl: Bekijk alle berichten van %1$s

en: Typography Overview
nl: Typografie overzicht

en: Helpful Information
nl: Handige informatie

en: Colors & Background Overview
nl: Overzicht Kleur & Achtergrond

en: Primary Header Overview
nl: Overzicht Primaire Header

en: Container Overview
nl: Overzicht Container

en: Sidebar Overview
nl: Zijbalk overzicht

en: Site Identity Overview
nl: Overzicht site identiteit

en: Site Layout Overview
nl: Overzicht van de site lay-out

en: Footer Bar Overview
nl: Overzicht footer balk

en: Dropdown Target
nl: Dropdown doel

en: Different Logo For Retina Devices?
nl: Ander logo gebruiken voor retina apparaten?

en: Icon
nl: Icoon

en: Mobile Header
nl: Mobiele header

en: Minimal
nl: Minimaal

en: Outline
nl: Contour

en: Hide Last Item in Menu on Mobile
nl: Laatste item in het menu verbergen op mobiel

en: Last Item in Menu
nl: Laatste item in menu

en: Mobile Logo (optional)
nl: Mobiel logo (optioneel)

en: Fill
nl: Vullen

en: Menu Breakpoint
nl: Breekpunt van Menu

en: Different Logo For Mobile Devices?
nl: Ander logo voor mobiele apparaten?

en: Header Layout
nl: Header lay-out

en: Site Identity
nl: Site identiteit

en: Border Radius
nl: Randradius

en: Toggle Button Color
nl: Toggle knopkleur

en: Toggle Button Style
nl: Toggle knopstijl

en: Differentiate Rows
nl: Onderscheid rijen

en: Display Serial Number
nl: Automatische nummeren

en: Background
nl: Achtergrond

en: Supercharge your LearnDash website with amazing design features.
nl: Boost LearnDash met fantastische ontwerpfuncties.

en: Course Content Table
nl: Cursus inhoudstabel

en: Scroll
nl: Scrollen

en: Cover
nl: Omslagafbeelding

en: Page Headers
nl: Pagina headers

en: Header Sections
nl: Header secties

en: Make your header layouts look more appealing and sexy!
nl: Maak je headers nog aantrekkelijker!

en: More Options Available in Astra Pro!
nl: Meer opties beschikbaar in Astra Pro!

en: No plugin specified
nl: Geen plugin gespecificeerd

en: Plugin Successfully Activated
nl: Plugin succesvol geactiveerd

en: Site Layouts
nl: Site lay-outs

en: Custom Layouts
nl: Dynamische inhoud

en: Footer Settings
nl: Footer instellingen

en: Scroll To Top
nl: Scroll naar boven

en: Sticky Header
nl: Sticky header

en: Theme Color
nl: Thema kleur

en: Spacing
nl: Spatiëring

en: Transparent Header
nl: Transparante header

en: Blog Layout
nl: Blog lay-out

en: Add content conditionally in the various hook areas of the theme.
nl: Voeg inhoud via condities toe in een van de vele gebieden in het thema.

en: Activating Importer Plugin
nl: Importer plugin wordt geactiveerd

en: Learn More.
nl: Lees verder.

en: Learn More
nl: Lees verder

en: Default System Font
nl: Systeem font weergeven

en: Course Columns
nl: Training kolommen

en: Membership Columns
nl: Membership kolommen

en: Shop Archive Content Width
nl: Winkelarchief inhoud breedte

en: Leave Review
nl: Schrijf een beoordeling

en: Review Text is required.
nl: Beoordeling tekst is verplicht.

en: Review Text
nl: Beoordeling tekst

en: Review Title is required.
nl: Beoordeling titel is verplicht.

en: Write a Review
nl: Schrijf een beoordeling

en: Thank you for your review!
nl: Bedankt voor je beoordeling!

note: translators: 1 Author Name.
en: By: %s
nl: Door: %s

en: What Others Have Said
nl: Wat anderen hebben gezegd

en: Review Title
nl: Titel van beoordeling

en: Sidebar width will apply only when one of the above sidebar is set.
nl: Zijbalk breedte wordt alleen toegepast als een van zijbalken boven is ingesteld.

en: Cart Page
nl: Winkelwagen pagina

en: Inline Logo & Site Title
nl: Inline logo & site titel

en: Settings
nl: Instellingen

en: Shop
nl: Winkel

en: Shop Columns
nl: Winkel kolommen

en: Title
nl: Titel

en: Products Per Page
nl: Producten per pagina

en: General
nl: Algemeen

en: Price
nl: Prijs

en: Out of stock
nl: Niet op voorraad

en: Availability:
nl: Beschikbaarheid:

en: Cart
nl: Winkelwagen

en: Disable Breadcrumb
nl: Kruimelpad uitschakelen

en: Add To Cart
nl: Toevoegen aan winkelwagen

en: Ratings
nl: Waarderingen

en: Short Description
nl: Korte beschrijving

en: Primary Header
nl: Primaire header

en: Single Product
nl: Enkelvoudig product

en: View your shopping cart
nl: Bekijk je winkelwagen

en: Product Sidebar
nl: Product zijbalk

en: This sidebar will be used on Single Product page.
nl: Deze zijbalk zal worden gebruikt op een product detail pagina.

en: WooCommerce Sidebar
nl: WooCommerce zijbalk

en: This sidebar will be used on Product archive, Cart, Checkout and My Account pages.
nl: Deze zijbalk wordt gebruikt op de pagina's productarchief, winkelwagen, afrekenen en mijn account.

en: This page doesn't seem to exist.
nl: Deze pagina lijkt niet te bestaan.

en: Disable Featured Image
nl: Uitgelichte afbeelding uitschakelen

en: Logo Width
nl: Logo breedte

en: Retina Logo
nl: Retina logo

en: Paragraph Margin Bottom
nl: Marge onder paragraaf

en: Featured Image
nl: Uitgelichte afbeelding

en: Disable Footer Widgets
nl: Footer widgets uitzetten

en: Single Product Structure
nl: Enkelvoudige product structuur

en: Main Menu
nl: Hoofdmenu

en: Customizer Setting
nl: Customizer instellingen

en: Click here to assign a widget for this area.
nl: Klik hier om een widget in dit gebied te plaatsen.

en: Full Width / Stretched
nl: Volledige breedte / Uitgerekt

en: Full Width / Contained
nl: Volledige breedte / Ingesloten

en: Disable
nl: Uitschakelen

en: Link Color
nl: Link kleur

en: Base Typography
nl: Hoofd typografie

en: Base Colors
nl: Hoofd kleuren

en: Footer Bar
nl: Footer balk

note: translators: 1: Post type label
en: Previous %s
nl: Vorige %s

note: translators: 1: Post type label
en: Next %s
nl: Volgende %s

en: Footer Widget Area 4
nl: Footer widget blok 4

en: Default Layout
nl: Standaard lay-out

en: Layout 4
nl: Lay-out 4

en: Footer Bar Layout 1
nl: Footer balk lay-out 1

en: Footer Bar Layout 2
nl: Footer balk lay-out 2

en: Footer Widget Area 1
nl: Footer widget gebied 1

note: translators: %s: Name of current post.
en: Continue reading %s
nl: Verder lezen %s

en: Footer Widget Area 2
nl: Footer widget gebied 2

en: Footer Widget Area 3
nl: Footer widget gebied 3

en: Headings
nl: Kopteksten

en: Footer Bar Section 2
nl: Footer balk sectie 2

en: Footer Bar Section 1
nl: Footer balk sectie 1

en: Ultra-Bold 900
nl: Ultra vet 900

en: Extra-Bold 800
nl: Extra vet 800

en: Bold 700
nl: Vet 700

en: Extra-Light 200
nl: Extra licht 200

en: Light 300
nl: Licht 300

en: Normal 400
nl: Normaal 400

en: Semi-Bold 600
nl: Semi vet 600

en: Thin 100
nl: Dun 100

en: Comments
nl: Reacties

en: % Comments
nl: % reacties

en: Pages:
nl: Pagina's:

en: Newer Comments
nl: Nieuwere reacties

en: Comment navigation
nl: Reactie navigatie

en: Type here..
nl: Typ hier...

en: Post Comment &raquo;
nl: Plaats reactie &raquo;

en: Cancel Reply
nl: Reactie annuleren

en: Leave a Comment
nl: Laat een reactie achter

en: Start typing and press enter to search
nl: Start met typen en klik op zoeken

en: Nothing Found
nl: Niets gevonden

en: Contact Us
nl: Neem contact op

en: Loop End
nl: Einde loop

en: After Comments
nl: Na reacties

en: Before Comments
nl: Voor reacties

en: Loop Start
nl: Begin loop

en: After Footer
nl: Na footer

en: Before Footer
nl: Voor footer

en: After Header
nl: Na header

en: Before Header
nl: Voor header

en: After Page
nl: Na pagina

en: Before Page
nl: Voor pagina

en: Disable Primary Header
nl: Header uitschakelen

en: Disable Title
nl: Titel uitschakelen

en: Disable Sections
nl: Secties uitschakelen

en: Add Widget
nl: Widget toevoegen

en: Site Navigation
nl: Site navigatie

en: Line Height
nl: Regelhoogte

en: Text / HTML
nl: Tekst / HTML

en: Search
nl: Zoeken

en: Disable Menu
nl: Menu uitschakelen

en: Logo Right
nl: Logo rechts

en: Logo Center
nl: Logo midden

en: Logo Left
nl: Logo links

en: Section 2
nl: Sectie 2

en: Custom Text
nl: Aangepaste tekst

en: None
nl: Geen

en: Section 1
nl: Sectie 1

en: Excerpt
nl: Samenvatting

en: Custom
nl: Aangepast

en: Author
nl: Auteur

en: Category
nl: Categorie

en: Buttons
nl: Knoppen

en: Default
nl: Standaard

en: Typography
nl: Typografie

en: Customize
nl: Aanpassen

en: Comments Navigation
nl: Reactie navigatie

en: Container Width
nl: Container breedte

en: Assign Footer Menu
nl: Footer menu toewijzen

en: Add Custom HTML
nl: Tekst / HTML toevoegen

en: Footer Widgets
nl: Footer widgets

en: Section 2 Custom Text
nl: Sectie 2 tekst

en: Section 1 Custom Text
nl: Sectie 1 tekst

en: Colors & Background
nl: Kleuren & achtergrond

en: Astra Settings
nl: Pagina instellingen

en: By
nl: Door

en: Custom Menu Text / HTML
nl: Aangepaste menu tekst / HTML

en: After Sidebar
nl: Na zijbalk

en: Before Sidebar
nl: Voor zijbalk

en: Main Sidebar
nl: Hoofd zijbalk

en: Sidebar
nl: Zijbalk

en: Sidebar Width
nl: Breedte zijbalk

en: Footer Layout
nl: Footer lay-out

en: Right Sidebar
nl: Zijbalk rechts

en: Left Sidebar
nl: Zijbalk links

en: No Sidebar
nl: Geen zijbalk

en: Button Color
nl: Knopkleur

en: Footer Menu
nl: Footer menu

en: Before Content
nl: Voor inhoud

en: After Content
nl: Na inhoud

en: Before Post
nl: Voor bericht

en: After Post Content
nl: Na berichtinhoud

en: Before Post Content
nl: Voor berichtinhoud

en: After Post
nl: Na bericht

en: Bottom Border Size
nl: Knop randgrootte

en: Text Transform
nl: Teksttransformatie

en: Website
nl: Site

en: Content Boxed
nl: Inhoud ingesloten

en: Capitalize
nl: Omzetten naar hoofdletter

en: Layout
nl: Lay-out

en: Uppercase
nl: Hoofdletter

en: Lowercase
nl: Kleine letter

en: Content Layout
nl: Inhoud lay-out

en: Font Size
nl: Lettertype grootte

en: 1 Comment
nl: 1 reactie

en: Background Color
nl: Achtergrondkleur

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Page
nl: Pagina

note: translators: 1: link to new post
en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
nl: Klaar om je eerste bericht te publiceren? <a href="%1$s">Ga hier aan de slag</a>.

en: It looks like the link pointing here was faulty. Maybe try searching?
nl: Het lijkt erop dat deze link niet bestaat. Wellicht kun je het zoekveld proberen?

[ctx: comments title]
note: translators: 1: number of comments
en: %1$s thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
nl[0]: %1$s gedachte over &ldquo;%2$s&rdquo;
nl[1]: %1$s gedachten over &ldquo;%2$s&rdquo;

en: (Edit)
nl: (Bewerk)

en: Bottom Border Color
nl: Kleur onderste rand

en: Comments are closed.
nl: Reacties zijn gesloten.

en: Content
nl: Inhoud

en: Edit
nl: Bewerk

note: translators: %s: Name of current post
en: Edit %s
nl: Bewerk %s

en: Font Family
nl: Lettertype familie

en: Full Content
nl: Volledige inhoud

en: Inherit
nl: Erven

en: Full Width
nl: Volle breedte

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
nl: Het lijkt erop dat we niet kunnen vinden wat je zoekt. Misschien kan zoeken helpen.

en: Older Comments
nl: Oudere reacties

en: Primary Menu
nl: Primair menu

en: Read More &raquo;
nl: Lees meer &raquo;

en: Reply
nl: Antwoord

en: Sidebar Layout
nl: Zijbalk lay-out

en: Single Post
nl: Enkelvoudig bericht

en: Site Title
nl: Sitetitel

en: Skip to content
nl: Ga naar de inhoud

en: Text Color
nl: Tekstkleur

en: Your comment is awaiting moderation.
nl: Je reactie is in afwachting van moderatie.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
nl: Er kwam niets overeen met je zoektermen. Probeer het nog eens met wat andere keywords.

note: translators: 1: date, 2: time
en: %1$s at %2$s
nl: %1$s om %2$s

en: Enter valid email address!
nl: Voer geldig e-mailadres in!

en: Search Results for:
nl: Zoekresultaten voor:

en: Link Hover Color
nl: Link hoveren kleur

en: Font Weight
nl: Lettertype gewicht

en: Content Width
nl: Inhoud breedte

en: Blog / Archive
nl: Blog/archief

en: Email
nl: E-mail

en: Copyright &copy; [current_year] [site_title] | Powered by [theme_author]
nl: Copyright &copy; [current_year] [site_title] | Aangedreven door [theme_author]
